Aydın’da bir öğrencinin ölümüne, 15 öğrencinin yaralanmasına neden olan KYK yurdundaki asansör faciasıyla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Aydın’ın Efeler ilçesinde önceki gün Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı öğrenci yurdunda bir öğrencinin öldüğü asansör kazası ile ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Işıklı Mahallesi KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda meydana gelen asansör kazasında 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Zeren Ertaş yaşamını yitirmişti. Yaşanan acı olayın ardından Aydın Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturmada asansör firması yetkilisi M.B. isimli kişiye gözaltı uygulandığı bildirildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA YAPILMIŞTI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aydın KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdunda arızalanan asansörün düşmesi sebebiyle bir öğrencinin yaşamını yitirmesi ile ilgili incelemelerin sürdüğünü açıklamıştı.

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamada şöyle denilmişti:

"Aydın Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda gerçekleşen elim hadise ile ilgili incelemeler devam etmektedir. İlk belirlemelere göre zemin katta bulunan asansörün kayması sonucu gerçekleştiği tespit edilen olayda, 15 evladımızın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilmiştir. Bir öğrencimiz panik halinde asansörden çıkmaya çalışırken maalesef hayatını kaybetmiştir."

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili adli ve idari soruşturmanın yürütüldüğü ifade edilen yazılı açıklamada, "Öğrencimize Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz. Bakanlığımız tarafından yurt müdürü açığa alınmış olup, olayla ilgili müfettiş görevlendirilerek gerekli incelemeler başlatılmıştır. İncelemeler neticesinde varsa ihmali tespit edilen sorumlular hakkında gereği yapılacaktır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur." denilmişti.

Kaynak: AA