Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ülkesinin Cammu Keşmir meselesinde Pakistan'ın yanında olduğunu net bir şekilde ifade etti.

Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanı Asım Munir'in Azerbaycan ziyareti esnasında gerçekleşen buluşmada, Cumhurbaşkanı Aliyev, iki ülke arasındaki ilişkilerin her alanda olduğu gibi askeri alanda da kuvvetli bir şekilde ilerlediğini belirtti.

Azerbaycan'ın topraklarının Ermenistan tarafından işgal edildiği dönemlerde, Pakistan'ın diplomatik ilişkiler kurmama kararı ve hükümet ile halkının Azerbaycan'a gösterdiği destek, Aliyev tarafından takdirle anıldı.

Aliyev, 2. Karabağ Savaşı'nda Pakistan'dan aldıkları siyasi destek için minnettarlığını dile getirirken, savunma sanayii alanındaki işbirliğinin yanı sıra iki ülkenin gerçekleştirdiği ortak askeri tatbikatların da önemini vurguladı.

Aliyev, Azerbaycan'ın, Cammu Keşmir meselesinde her daim Pakistan'ın yanında olduğunu belirtti.

PAKİSTAN: "AZERBAYCAN'IN ZAFERLERİ BİZİM İÇİN SEVİNÇ KAYNAĞI"

Asım Munir, Azerbaycan'ın 2. Karabağ Savaşı'ndaki zaferi ve son antiterör operasyonlarındaki başarısından ötürü Cumhurbaşkanı Aliyev'e tebriklerini iletti. Bu zaferlerin Pakistan'da büyük bir coşkuyla karşılandığını belirtti.

Kardeş ülke Azerbaycan'la olan yakın ilişkileri nedeniyle Ermenistan'ı tanımadıklarını dile getiren Munir, Azerbaycan'ın Cammu Keşmir konusundaki desteği için teşekkürlerini sundu.

Kaynak: İHA