Baba Vanga'nın 2024 kehanetlerinde bazı detaylar öne çıktı. "Balkanların Nostradamusu" olarak bilinen ve geçmişte 11 Eylül saldırıları, 2004 yılında Hint Okyanusu'ndaki yıkıcı tsunami ve Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş ile birlikte Barack Obama'nın da ABD başkanlığını tahmin eden Baba Vanga'nın geçmişte yaptığı açıklamalar 2024 yılı için uyarlandı. Ayrıca DAEŞ'in ortaya çıkışını ve Brexit'i öngören Vanga, 2024 yılı için de bir çok kehanette bulunmuştu.

baba vangas

BABA VANGA KİMDİR?

Baba Vanga 31 Ocak 1911'de Bulgaristan'da küçük bir köyde doğmuştur. Baba Vanga'nın asıl doğum ismi Vangelia Pandeva Dimitrova'dır. Evlendikten sonra bilinen ismi ise evlendikten sonra bilinen ismi Vangelia Gushterova'dır. Bilinen ismi ile Baba Vanga, 12 yaşında bir kasırga sırasında görme yetisini kaybetmiştir. Baba Vanga, görme yetisini kaybettikten sonra gelecekteki olayları tahmin etmek için inanılmaz bir yetenek geliştirmiştir. Baba Vanga, yaşamı boyunca, küresel olayları şaşırtıcı bir doğrulukla tahmin etme yeteneği nedeniyle “Balkanların Nostradamus'u” olarak tanınmıştır. Kendisinin, paranormal yeteneklere sahip olduğu iddia edilmektedir. Baba Vanga aynı zamanda Bulgaristan'da, Kozhuh dağlarında, Yer Rupite bölgesinde hayatının çoğunu geçiren bir bitki uzmanı olarak bilinmektedir.

kahin-baba-vanga-3

Vanga meme kanserinden 11 Ağustos 1996 tarihinde öldü. Cenazesine birçok devlet adamı dahil olmak üzere büyük kalabalıklar katılmıştır. Vanga'nın vasiyetinin yerine getirilmesi için, Petriç'teki evi, müze haline getirilmiş ve 5 Mayıs 2008 tarihinde ziyaretçilerine kapılarını açmıştır. İkinci Dünya Savaşı'nın sonucundan Gandi'nin ölümüne, 11 Eylül saldırılarından Obama'nın ABD Başkanı olacağına kadar pek çok kehanette bulunduğu iddia edilmektedir.

kahin-baba-vanga-5

BABA VANGA 2024 KEHANETLERİ

  • Romanya merkezli medya kuruluşları, Baba Vanga'nın 2024 yılında dünyanın çok büyük bir dönüşüm içine gireceğini aktardı. 
  • Baba Vanga, Putin'in hayatına yönelik bir "girişim" öngördü. Kahin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e kendi ülkesinden biri tarafından suikast girişiminde bulunulacağını, ayrıca aşırılık yanlılarının terör saldırılarını arttıracağını öngördü.
  • Baba Vanga, 2024 yılında kuantum hesaplamada büyük bir atılım olacağını da öngördü. Kuantum bilgisayarların gelişiminin finans, sağlık ve siber güvenlik gibi çeşitli sektörler üzerinde önemli bir etkiye sahip olması bekleniyor.

kahin-baba-vanga-1

  • 2024 yılında iki çok büyük bilimsel ilerlemenin dünyanın gidişatını sonsuza kadar değiştireceği iddia edilirken Baba Vanga, kansere karşı bir ilaç geliştirileceğini ve bu sayede bu hastalığın ortadan kalkacağını söyledi. Öte yandan Baba Vanga AIDS hastalığının da kökünün kazınacağını iddia etti.
  • Baba Vanga, ABD'nin eski başkanı Donald Trump'ın 2024'te kendisini sağır edecek ve beyin travmasına neden olacak gizemli bir hastalığa yakalacağını tahmin etti.

babavanga - görsel 1

  • Baba Vanga, "büyük bir ülkenin" biyolojik silah testleri veya saldırılarına maruz kalacağını iddia ediyor. Vanga'nın tahminlerine göre, 2024'te biyolojik ve terörist saldırılara ek olarak siber saldırılarda da artış yaşanacak.
  • Vanga ayrıca 2024 yılı için korkunç hava olaylarının ve doğal afetlerin yaşanacağını öngördü.
  • Baba Vanga'nın 2024 yılı için öne attığı kehanetlerden biri de "yağ çağının" sona erecek olması... 1911'de dünyaya gelen ve 1996 yılında 85 yaşındayken yaşamını yitiren Baba Vanga'nın "yağ çağı" olarak ifade ettiği sözün petrol olduğu yorumu yapıldı. Bazı uzmanlar, 2024 yılında yenilenebilir enerjilere ağırlık verilebileceğini iddia etti.
     
Editör: Nurseli Fırat