İstanbul'un Bağcılar ilçesinde geçtiğimiz ocak ayında yaşanan cinsel saldırı olayında korkunç detaylar ortaya çıktı.

Olayda yabancı uyruklu olan üç kardeş Ş.T., R.T. ve S.S.T. ile aynı evde kalan yabancı uyruklu G.S.N., R.T. ve S.S.T.'nin işe gitmesinin ardından Ş.T.'ye ilaç vererek bayılttı. Ardından Ş.T.'nin elbiselerini çıkararak cinsel saldırıda bulunan G.S.N., o anları da kayda aldı. G.S.N., olaydan sonra bu görüntüleri kullanarak Ş.T.'ye cinsel ilişki teklifinde bulundu.

EVİNİ BASIP ZORLA ELLERİNİ VE AĞZINI BAĞLAYARAK...

Ş.T. ise bu teklifi kabul etmeyerek olayı diğer iki kardeşine anlattı. Bunun üzerine Ş.T., kardeşleri R.T. ile S.S.T. ve H.R. isimli bir kişi ile birlikte G.S.N.'nin evine gitti. Eve giren dört kişi, G.S.N.'nin kaldığı odaya da zorla girerek onu darbetmeye başladı. Ardından kıyafetlerini çıkararak ellerini kelepçeleyen dört kişi ellerindeki bir objeyle G.S.N.'ye cinsel saldırıda bulundu. Bu esnada yaşananları da video kaydına alan şüpheliler, ardından evden çıkarak uzaklaştı.

4 KİŞİ DE GÖZALTINA ALINDI

Şikayet üzerine üç kardeş gözaltına alındı. Üç kardeşin şikayeti üzerine G.S.N. de gözaltına alındı. Olayla ilgili savcılık tarafından hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. İddianamede, yapılan ATK raporunda cinsel saldırıya maruz kalan kişilerde fiili livataya ilişkin net tespit yapılamadığı da kaydedildi. Bunun, olayın üzerinden geçen süreçten kaynaklanabileceği için aksi yönde net bir değerlendirme yapılamayacağı ancak beyanlar ve video kayıtlarının delil olduğu belirtildi.

İddianamede, Ş.T.'ye karşı "şantaj", "nitelikli cinsel saldırı", "özel hayatın gizliliğini ihlal" ve "özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek" suçlarını işleyen G.S.N. ile diğer üç kardeşin tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.