Dilan Polat ve Engin Polat çiftiyle başlayan kara para aklama tutuklanma operasyonu, başka sosyal medya fenomenlerine de sıçradı. Bunlardan biri de, Nihal-Bahar Candan kardeşlerdi. Lüks yaşamları ve sosyal medya paylaşımlarıyla ünlenen Bahar ve Nihal Candan kardeşler, salı günü gözaltına alındı.

OYUNLA ARAÇ SATMAYI VAADETMİŞLER!

Kardeşlerin, hayali “Veysel amir” oyunuyla piyasa değerinin altında araç satmayı vaat ettikleri, paraları topladıktan sonra ise “İhalede sorun çıktı, ertelendi.” gibi gerekçelerle ne araçları ne de ücreti teslim ettikleri iddia edildi. İkili, kara para aklama ve dolandırıcılık ile suçlandı. Candan kardeşler bu suçlamaları kabul etmedi.

ÇETE LİDERİNİN GERÇEK ADINI BİLE BİLMİYORMUŞ

Nihal ve Bahar Candan’a geçtiğimiz Mayıs ayında tutuklanan çete lideri Onur Apaydın’la ilişkileri soruldu. Nihal Candan, Onur Apaydın’ın eski erkek arkadaşı olduğunu, kendisinden uzun süre önce ayrıldığını söyledi. Candan ayrıca, Apaydın’ın ismini Kaan Hamzaoğlu olarak bildiğini ve onun hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını belirtti. Candan, Onur Apaydın’ın gerçek ismini bu süreçte öğrendiğini ifade etti.

“BAŞKA ÜNLÜ İSİMLER DE LÜKS RESTORANLARA GİDİYOR”

Çetenin mağdurlara güven vermek için Nihal ve Bahar Candan kardeşleri lüks restoranlarda yapılan görüşmelere götürdüğü ortaya çıkmıştı. Nihal Candan ifadesinde bu konuyla ilgili, o dönem Onur Apaydın’ın erkek arkadaşı olduğu için, onunla yemekli yerlere veya gece kulüplerine gittiğini ama bir dolandırıcılık organizasyonun içinde yer almadığını öne sürdü. Bahar Candan ayrıca, kendilerinden başka birçok ünlü ismin de o restoranlara gittiğini belirtti. Nihal ve Bahar Candan kardeşler, dolandırıcılık ve suç gelirlerini aklama suçlamaları kabul etmedi. Candan kardeşler, polis tarafından kendilerine sorulan isimleri de tanımadıklarını belirtti.

BAHAR CANDAN’A O SKANDAL PAYLAŞIMI SORULDU!

Bahar Candan’ın sosyal medya hesabında yaptığı, “Bir sabah hesabıma 12 milyon para aktarıldı.” başlıklı paylaşımının sorulması üzerine Candan, “O paylaşımda 2 yazacağıma yanlışlıkla 12 yazdım ve amacım espriydi.” Dedi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Nihal Candan, ve Bahar Candan adliyeye sevk edildi.