Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından Gazze ile ilgili paylaşım yaparak İsrail'e 24 saat süre verdiğini duyurmuştu. Bahçeli'nin verdiği 24 saatlik sürenin dolmasının ardından, MHP sosyal medya hesabından Ferdi Tayfur'un Acılar isimli şarkısının yer aldığı Gazze videosu paylaşıldı.

MHP lideri Bahçeli'nin grup toplantısında yaptığı açıklamaların da yer aldığı videoda, Gazze'de yaşanan insani dram Ferdi Tayfur’un parçasıyla anlatıldı.

BAHÇELİ ATEŞKES ÇAĞRISINDA BULUNMUŞTU

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün yaptığı açıklama ile 24 saat içinde ateşkes imzalanması yönünde açıklamada bulunmuştu. Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi olarak çağrımız şudur: Eğer bugünden itibaren 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, saldırılar durmazsa, mazlumların üzerine bombalar bırakılmaya ısrarla devam ederse, milletimle açık açık paylaşıyorum ki, Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun gereği her neyse yapmalıdır. Gazze’yi koruma ve kollama misyonunu üstlenmek bize ecdadımızın mirasıdır" ifadelerini kullanmıştı.

KARAMOLLAOĞLU VE DAVUTOĞLU'NDAN DESTEK

Öte yandan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye destek verdiklerini açıkladı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Bahçeli'ye teşekkürlerini ileterek, "Sayın Devlet Bahçeli’ye Filistin konusunda gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Tarihimizin, inancımızın ve insanlığımızın gereği olan çağrısını destekliyorum" dedi. 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise, "Atılan her adımı ve yapılan her çağrıyı desteklediğimiz gibi Devlet Bahçeli’nin Gazze ve Filistinli kardeşlerimiz için dile getirdiği ifadeleri de takdirle karşılıyor, destekliyorum" ifadelerini kullandı.