Bakan Kurum, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Malatya'daki çarşı projesi alanında gazetecilere, 2 Temmuz'da göreve başladığını hatırlatarak, göreve gelir gelmez deprem bölgesini ziyaret ettiğini söyledi.

Depremin acısını halen unutmadıklarını hatırlatan Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde deprem, sel gibi her felakette vatandaşın yanında olmayı sürdüreceklerini dile getirdi.

Bakan Kurum, deprem bölgesindeki çalışmaların hızla sürdüğünü vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Bugüne geldiğimizde 276 bin konutun, iş yerinin, ofisin ihale süreci başlatılarak tamamlandı. Hızla 11 ilimizde sahada inşa faaliyetimiz devam ediyor. Yine 4 bin 500 köyde evlerimizi mümkünse yerinde değilse toplu bir şekilde ihtiyacı giderecek şekilde yapmaya gayret ediyoruz. Başlamış olduğumuz 276 bin konuttan hak sahibi kardeşlerimize 76 binini teslim ettik. Amacımız deprem bölgesinde yıl sonuna kadar en az 200 bin konutun teslimini gerçekleştirmek. Ardından da gerek şehir içi rezerv alanları gerekse de şehir dışında projelerimizi hızlı bir şekilde bitirip vatandaşımıza teslim etme arzusu ve isteğiyle çalışıyoruz. Bugün itibariyle deprem bölgesinde 2 bine yakın şantiyemizde 153 bin emekçi işçi kardeşimiz faaliyet gösteriyor."

Editör: Yağmur Kaya