Voleybol Kadınlar Millet Ligi 2.etap müsabakaları için ABD'ye giden A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın ekonomi sınıfında uçması eleştiri konusu olmuştu.

"THY'NİN MİLLİ TAKIMLARIMIZLA YÜZBİNLERCE DOLARLIK ANLAŞMALARI VAR"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TBMM Dijital Mecralar Komisyonunda milletvekillerinin soru ve eleştirilerini yanıtladı. 

Uraloğlu, "THY'nin yüzbinlerce dolarlık sponsorluk anlaşmaları var milli takımlarımızla. Dolayısıyla böyle bir yaklaşımda olan bir kurum bunu esirgemeyecektir. Dönüşlerini inşallah business olarak organize etmeye çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Uraloglu57

"BİZ DE SOSYAL MECRALARDAN BİLGİ SAHİBİ OLDUK"

Bakan Uraloğlu, A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncularının ABD uçuşlarının THY tarafından ekonomi sınıfında gerçekleştirildiği belirtilerek, bunun nedenini şöyle açıkladı:

"Biz de sosyal mecralardan veya haber kaynaklarından bilgi sahibi olduk. Onun üzerine THY Yönetim Kurulu Başkanı ile konuştum. Şunu söyledi; 'Amerika uçuşu, yaklaşık 13 saatlik bir uçuş. Bize 10 gün önce haber verdiler. 10 gün önce özel bir uçak ya da özel bir sefer ilave etmeksizin bunu çözme şansımız yoktu maalesef. Çünkü her uçakta business uçabilecek yolcu sayısı var ve satılmış biletler var. Maalesef bizim geç haberimiz olmasından dolayı çözemedik.' dedi." 

Vol2

"KURUM BUNU ESİRGEMEYECEKTİR"

Uraloğlu, "Şimdi, aynı THY'nin yüzbinlerce dolarlık sponsorluk anlaşmaları var milli takımlarımızla. Dolayısıyla böyle bir yaklaşımda olan bir kurum bunu esirgemeyecektir. Dönüşlerini inşallah business olarak organize etmeye çalışıyoruz." diye ekledi.

Editör: Murat Kaya