İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından ‘KALKAN-18’ operasyonları hakkında sonuç bildirdi. Yerlikaya, "5 ilde göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik Jandarma tarafından 4 gün devam eden 'KALKAN-18' operasyonlarında; 20 göçmen kaçakçılığı organizatörü ve 559 düzensiz göçmen yakalandı.

Jandarmaop.

“ÜLKEMİZİ TRANSİT GEÇİT YOLU HALİNE GETİREN İNSAN TACİRLERİNE FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

Aziz Milletimizin bilmesini isterim ki; İnsan kaçakçılığı yaparak, ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan insan tacirlerine asla fırsat vermeyeceğiz. Ülkemizin her bölgesinde düzensiz göçle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek" ifadelerini kullandı.

Jandarmakaçakgöçmen2

OPERASYON JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞIYLA YÜRÜTÜLDÜ

Paylaşımında, operasyonun Jandarma Genel Komutanlığı Göçmen Kaçakçılığı, İnsan Ticaretiyle Mücadele Daire Başkanlığı ve Göç İdaresi Başkanlığı koordinesinde; İl Jandarma Komutanlıklarınca Van, İzmir, Iğdır, Şırnak ve Muğla’da 4 gün devam ettiğini belirten Yerlikaya, şu bilgileri de paylaştı: "Yakalanan göçmen kaçakçılığı organizatörlerinin 13'ü tutuklandı, 5’i hakkında adli kontrol kararı verildi. Diğerlerinin işlemleri sürüyor. Operasyonlar sonucu 13 adet araç, 2 adet sahte pasaport, çok sayıda uyuşturucu hap ve kaçak ilaçlara el konuldu. Yakalanan düzensiz göçmenler, ülkelerine geri gönderilmek üzere geri gönderme merkezlerine teslim edildi."

Jandarmakaçakgöçmen1

Editör: Kübra Şenal