Türkiye'nin dört bir yanında suç örgütüne geçit verilmiyor. İstanbul merkezli Ankara, Diyarbakır ve Mersin'de eş zamanlı yapılan "KAFES-33" operasyonda, elebaşılığını 'Ahmet Söylemez' suç örgütüne operasyon düzenlendi. Operasyonda Ahmet Söylemez ile birlikte ekibi çökertildi. Operasyonlarda örgüt elebaşı ile birlikte 9 şüpheli yakalandı.

ALİ YERLİKAYA: 'NEFESLERİNİ KESECEĞİZ'

Yerlikaya'nın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"İstanbul merkezli Ankara, Diyarbakır ve Mersin'de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "KAFES-33" Operasyonlarında elebaşılığını Ahmet Söylemez'in yaptığı Organize Suç Örgütü Çökertildi. Operasyonlarda Örgüt Elebaşı ile Birlikte 9 Şüpheli Yakalandı. Organize Suç Örgütlerine, Halkımızın Huzurunu Bozanlara Hayatı Dar Edeceğiz. Nefeslerini Keseceğiz.

İstanbul merkezli Ankara, Diyarbakır ve Mersin’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "KAFES-33" Operasyonlarında elebaşılığını Ahmet Söylemez’in yaptığı Organize Suç Örgütü Çökertildi❗️

Operasyonlarda Örgüt Elebaşı ile Birlikte 9⃣ Şüpheli Yakalandı❗️

Organize Suç Örgütlerine,… pic.twitter.com/c6QiBEMOtZ

— Ali Yerlikaya (@AliYerlikaya) January 31, 2024

İŞ İNSANLARI VE AİLELERİNİ ÖLÜMLE TEHDİT EDİYORLAR

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar kapsamında; elebaşılığını Ahmet Söylemez'in yaptığı organize suç örgütünün;

İş yerlerini kurşunlayarak iş insanları üzerinde baskı kurdukları ve bu sayede iş yerlerinden para talep ettikleri,

İş insanlarını ve ailelerini ölümle tehdit ettikleri,

Para vermeyi reddeden iş insanlarına ve yakın akrabalarına yönelik silahlı saldırı gerçekleştirdikleri tespit edildi.

Operasyonları düzenleyen Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim edeceğiz"

Editör: Ozan Barış Erim