Ekim ayından bu yana İsrail’in Filistin’deki soykırımı devam ediyor. Başta çocuk ve kadınlar olmak üzere on binlerce masum katlediliyor. Birçok ülke tarafından tepki gören soykırımcı İsrail’e yönelik pek çok ülkede protesto gösterileri düzenleniyor.

Beyoğluprotesto3

BEYOĞLU’NDAKİ PROTESTODA OLAY ÇIKTI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Beyoğlu'nda düzenlenen İsrail protestosuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bakan Yerlikaya, paylaşımında, "Bugün saat 15.30’da İstanbul Beyoğlu’nda Filistinli kardeşlerimize zulmeden, soykırıma varan katliamlarda bulunan İsrail’le ilgili protesto gösterisi yapılmıştır. Protesto gösterisi bittikten sonra göstericiler dağılmış ancak bir grup tüm uyarılara rağmen dağılmamış; devlet büyüklerine hakaret ederek güvenlik güçlerine mukavemet etmiştir.

Beyoğluprotesto2

Olayla ilgili 43 şahıs yakalanmış, 38’i kimlik kontrolü yapılarak serbest bırakılmış, 5 şahsın ise ifadeleri alınarak adli işlem yapılmıştır. Ayrıca olay ile ilgili 2 emniyet görevlisi açığa alınmış ve derhal mülkiye müfettişi görevlendirilmiştir. Konuyla ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır." ifadelerine yer verdi.

Editör: Kübra Şenal