Balıkesir'de jandarma ekipleri kaçakçılık ve organize suç örgütlerine darbe vurdu. 9 ilçede yürütülen operasyonlarda 27 şüpheli gözaltına alınırken, baskın yapılan adreslerde yüklü miktarda uyuşturucu maddenin yanı sıra çok sayıda silah ve bir miktar da para ele geçirildi.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı tarafından bir hafta boyunca yürütülen operasyon sonucu, şüphelilerin bulunduğu adreslerde yüklü miktarda uyuşturucu madde, kaçak tütün, silah ve haksız yoldan kazanıldığı tespit edilen bir miktar para ele geçirildi.

Jandarma ekiplerinin Altıeylül, Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Gönen, İvrindi ve Karesi ilçelerinde toplam 22 suç olayına karıştığı belirlenen şüphelilerin ev ve kullanmış oldukları araçlara yönelik yapılan operasyonda, 4 bin 799 gram kubar esrar, 47 gram metamfetamin, 31 sentetik uyuşturucu hap, 5 kök kenevir, bir hassas terazi, 19 uyuşturucu kullanma aparatı (payp), 882 kg tütün, 313 bin 480 adet sigara, 493 bin makaron, 46 sigara likidi, 7 tabanca, bir av tüfeği, 504 adet fişek, 6 şarjör ve suçtan elde edildiği belirlenen 13 bin TL ile 40 dolara el konuldu.

Olaylara karışan 27 kişi gözaltına alınırken, şüpheliler haklarında yasal işlem başlatıldı.