DEM Parti'den İBB adayı olacağı konuşulan Başak Demirtaş, aniden adaylıktan çekilmesinin ardından gözler İBB adayı Murat Kurum'a çevrildi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Kurum, ''"Hep söylüyorum, biz bu yola çıkarken karşımızda kim aday olur, kim kiminle ittifak yapar diye hiç düşünmedik. Yalnız karşı tarafta gördüğüm bir kaos, karmaşa, belirsizlik düne kadar çok hevesliyken bugün neden bu kararı aldılar? Başka bir yerden bir talimat mı geldi, baskı mı geldi, pazarlıklar mı oldu veya pazarlıklar devam mı ediyor? Bunları zamanla öğreneceğiz" dedi.

''PAZARLIK MI VAR?''

Gazete, televizyon ve dijital medyanın genel yönetmenleri ve yöneticileriyle bir araya gelen Kurum, Başak Demirtaş’ın DEM Parti adaylığından geri çekilme kararıyla ilgili soru üzerine, "Hep söylüyorum, biz bu yola çıkarken karşımızda kim aday olur, kim kiminle ittifak yapar diye hiç düşünmedik. Yalnız karşı tarafta gördüğüm bir kaos, karmaşa, belirsizlik düne kadar çok hevesliyken bugün neden bu kararı aldılar? Başka bir yerden bir talimat mı geldi, baskı mı geldi, pazarlıklar mı oldu veya pazarlıklar devam mı ediyor? Bunları zamanla öğreneceğiz" dedi.   Kendi işlerini ve seçim sürecine odaklandığını belirten Kurum, "Gerçi biliyorsunuz bunların al gülüm ver gülümleri bitmez. Geçmişte İBB’yi aralarında nasıl pay ettikleri malumunuz. 2023 Genel Seçimlerinde de cumhurbaşkanı yardımcılıkları ve bakanlıklar dağıtıyorlardı. Bunların bu pazarlıkları bitmez, seçime kadar da devam eder. Ama biz işimize bakıyoruz" diye konuştu. 

'ASLA BOYUN EĞMEYECEĞİZ'

Terör örgütü elebaşlarından kendisine yönelik tehditlerin hatırlatılması üzerine ise Kurum, "Ne bölücü terör örgütünün ne de başka örgütlerin tehditlerine hiçbir zaman boyun eğmedik, bundan sonra da asla eğmeyiz” dedi.

İMAMOĞLU İLE GÖRÜŞTÜK

Murat Kurum’a Ekrem İmamoğlu ile bir temas kurup kurmadığı sorulması üzerine “Ekrem İmamoğlu ile dün görüştük. İyi niyet temennilerinde bulunduk. Demokratik, sonunda İstanbul’un kazanacağı bir yarış olması hepimizin arzusu" ifadelerini kullandı.

Editör: Hakan Mutlu