Geçtiğimiz günlerde ‘başıboş köpek sorunu’ gazeteci Sevilay Yılman, Esra Topbaş ve hayvan hakları savunucusu Yasemin Babayiğit’in katılımıyla Habertürk TV'de Mehmet Akif Ersoy'un sunduğu Ana Haber'de masaya yatırıldı.

CANLI YAYINDA TARTIŞMA

Yayında başıboş köpek sorununa çözüm bulunmasını isteyen Sevilay Yılman ile Yasemin Babayiğit arasında tartışma çıktı. Hayvan hakları savunucusu olan Yasemin Babayiğit’in sözlerine karşı çıkan Sevilay Yılman, başıboş köpek sorununa çözüm bulunmasını istedi.

"KÖPEKLER KISIRLAŞTIRILINCA HALLOLUYOR MU?”

Yayında ikili arasında tansiyon yükselirken Babayiğit’e tepki gösteren Yılman, "Köpekler kısırlaştırılınca halloluyor mu? Saçma bir şeyi tartışıyorsunuz 10 tane veterinerle görüştük ettik. Kısırlaştıran hayvanın saldırganlığı bitmiyor, yok böyle bir şey. Böyle bilimsel bir şey yok sadece popülasyonu durduruyorsunuz." dedi.

YILMAN’DAN TEPKİLERE CEVAP

Babayiğit’e yönelik tepki dolu sözleri sosyal medyada gündem olan Gazeteci Sevilay Yılman, bu tepkilere “Topunuza birden cevap veriyorum! Binlerce hakaret, küfür, iftira ile saldırarak beni yıldırmazsınız! Çünkü ben önce insanın yaşam güvencesi, kalitesi diyorum ve şu videoda dediğimi tekrarlıyorum! Ya sahipleneceksiniz ya da uygar ülkelerde uygulanan yönteme razı geleceksiniz” sözleriyle cevap verdi.

Sevilay Yılman’ın sözlerine ilişkin bir paylaşım da CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç’tan geldi. Koç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Hiç kimse şuurunu yitirmedi. Önerilenler bunlar… Yaşamı ve doğayı paylaştığımız tüm güzellikler, can’lar değerlidir. Yüreği kara bağlayanlara duyurulur!..” ifadelerini kullandı.

YILMAN'DAN KOÇ'A CEVAP

Haluk Koç’un sözlerine de “Hocam diğer fotoğraf yaralananlardı ama şu fotoğrafta ki çocukların tamamı #başıboşköpek saldırıları nedeniyle ölen çocuklar.Bir lokmayken hayattan koparıldılar sokaklara terkedilen köpekler tarafından! Bilginiz olsun, halkın çocukları bunlar hocam. Garibanların” diyerek cevap verdi.

Yılman, daha sonra ise “Ve milletin vekili Sayın @profdrhalukkoc milletin esas sorununu anlatmaya çalışan gazeteciyi engelledi! Bravo @herkesicinCHP Bunlarla böyle aynen devam edin! Halka uzak, tepeden bakan, sorunlarını anlamak yerine o sorunun tam da kendisi olan Haluk Koç’larla iktidara!” ifadelerini kullanarak yaptığı açıklamada Haluk Koç’un kendisini engellediğini söyledi.