İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bayğaralar organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı. Emniyet Genel Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Başkanlığı koordinesinde, Adana İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından Bayğaralar suç örgütüne yönelik Adana, Mersin, Bursa, Antalya, Osmaniye ve Mardin’de eş zamanlı operasyonda düzenlendi.

Organize suç örgütü lideri Ramazan Bayğara'nın; 7 ayrı cinayet olayını gerçekleştirdiği, anlaşmazlık yaşadığı 13 kişiyi silahla yaraladığı, alacak verecek konularında sözde mahkeme kurduğu ve maddi menfaat sağladığı, korkutma ve haraç alma amaçlı çok sayıda işyerini kurşunladığı, iş insanlarına ve bunlara ait iş yerlerine zorla el koyduğu, uyuşturucu madde ticareti yaptığı, dolandırıcılık yaptığı belirlendi.

55 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Düzenlenen operasyonlarda, 55 şüpheli yakalandı. Operasyonlar kapsamında yapılan aramalarda; 3 adet AK-47 Kalaşnikof marka otomatik silah, 1 adet Mp5 marka otomatik silah, 1 adet Thomson marka otomatik silah, 29 adet tabanca ve 7 adet av tüfeğine el konuldu.

"GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ"

Operasyonlar ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Operasyonları düzenleyen kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Bir kez daha belirtmek isterim ki; suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelerine göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim edeceğiz" ifadelerini kullandı.