Tasarruf tedbirleri gündemin ilk sıralarında yer alırken, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun gazetecileri İtalya'da Roma'ya götürmesi tartışmalarının bir benzeri bu kez muhtarların Tunus ziyaretiyle ilgili yaşandı.

TUNUS BÜYÜKELÇİSİ DEMİRCAN AĞIRLADI

Türkiye'nin Tunus Büyükelçisi Ahmet Misbah Demircan, İstanbul'un Beyoğlu ilçesinin mahallelerinde görev yapan 17 muhtarı Tunus’ta ağırladı.

"MUHTARLARIN TUNUS'U TANIMASI BAKIŞ AÇISINI OLUMLU ETKİLEYECEK"

Beyoğlu mahalle muhtarlarının ziyaretine ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan Büyükelçi Demircan, Tunuslu muhtarlar ile bir araya geleceğini belirtti.

Demircan, “Beyoğlu muhtarları ile başkent Tunus’ta görev yapan muhtarları da bir araya getirmek için bir program yapıldı. Muhtarların Tunus’u tanıması, Türkiye’yi ziyaret eden Tunuslulara bakış açısını da olumlu olarak etkileyecektir. İlişkiler insan merkezli kuruluyor, Büyükelçiliğin görevlerinden biri de bu ilişkilerin kurulmasına ön ayak olması. Kardeşliklerin tesisi için, belediyeden belediyeye, okuldan okula, muhtardan muhtara ve insandan insana ilişkilerin kurulması için gayret gösteriyoruz.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETİ X'TE DE PAYLAŞTI

Sosyal medya platformu X üzerinden de muhtarların ziyaretine ilişkin olarak paylaşımda bulunan Dermican, "İstanbul’un güzide semti Beyoğlu’nun Muhtarlarını Büyükelçiliğimizde ağırladık. Nazik ziyaretleri için her bir muhtarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum." diye yazdı.

Bu ziyaret sosyal medya kullanıcıları arasında tasarruf tedbirleri konulu bir tartışma yarattı.

Editör: Murat Kaya