"Aşk-ı Memnu" dizisi, 2008-2010 yılları arasında Türkiye'de yayınlanmış ve büyük bir izleyici kitlesi tarafından ilgiyle takip edilmişti. Dizi, derin karakter analizleri, duygusal sahneler ve etkileyici atmosferiyle dikkat çekmişti. Türkiye'de olduğu kadar uluslararası alanda da geniş bir hayran kitlesi edinen. "Aşk-ı Memnu" dizisi, Türk televizyon tarihinde önemli bir yere sahiptir ve popülerliğini hala korumaktadır. Aşk-ı Memnu dizisinde tüm olayları etrafında toplayan Bihter karakteri şimdi film oldu. Diziden uyarlanan Bihter filmi izleyiciler tarafından dört gözle bekleniyor.

Bihter-Film-Aski-Memnu 2

BİHTER FİLMİ NE ZAMAN, NEREDE YAYINLANACAK?

2008 yılında yayın hayatına başlayan ve iki yıl boyunca büyük ses getiren Aşk-ı Memnu dizisi yerini şimdi Bihter filmine bırakıyor. Hem Türkiye’de hem yurtdışında geniş hayran kitlesine ulaşan Aşkı- Memnu dizisinden uyarlanan Bihter filmi, 16 Kasım itibarıyla filmseverler ile buluştu.

Bihter-Film-Aski-Memnu 5

BİHTER FİLMİNİN KONUSU NE?

Sevilmeye aç genç bir kadın olan Bihter; zengin, saygıdeğer, ancak yaşça kendisinden büyük Adnan'ı, toplumun ve para avcısı annesinin ona yaftaladıklarından kurtulmak için bir çıkış yolu olarak görür. Fakat çok geçmeden kocasının ona olan ilgisinden tatmin olmadığını keşfeder. Bihter, Adnan'ın ailesinin genç ve yakışıklı üyesi Behlül'le yasak aşk yaşayacak ve bu aşk için ölmeyi bile göze alacak kadar cesur bir kadındır. Ancak Bihter'in kendini keşfetme ve özgürlük arayışına ne hanımı olduğu yalıdaki insanlar ne de yaşadığı dönem hazırdır.

Bihter-Film-Aski-Memnu 1

BİHTER FİLMİNİN OYUNCU KADROSUNDA KİMLER VAR?

Farah Zeynep Abdullah'ın filme adını veren Bihter rolünü üstlendiği projenin oyuncu kadrosunda Behlül rolünde Boran Kuzum, Adnan rolünde Osman Sonant, Firdevs rolünde Hande Ataizi, Nihal rolünde Helin Kandemir, Peyker rolünde Nezaket Erden, Beşir rolünde Lorin Merhart, Matmazel rolünde Ebru Özkan ile birlikte Mert Can Tekin, Mert İnce ve Tilbe Saran'ı görüyoruz.

Bihter-Film-Aski-Memnu 4

BİHTER FİLMİ NERDE ÇEKİLDİ?

Bihter filmi büyük bir kısmı İstanbul’da çekildi. Beykoz ve İstanbul Boğazı çevresi, filmin ana çekim merkezleri oldu. Özel plato kurularak gerçekleştirilen çekimler, tarihi İstanbul sokakları ve gazinoların özel olarak inşa edildiği platoda gerçekleşti.

BİHTER FİLMİNİN FRAGMANI