İSTANBUL (AA) - Bingo, Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımlar resmi sponsoru oldu.

Kuruçeşme'de bulunan Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul Hotel'de gerçekleştirilen basın toplantısına Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Hayat Türkiye Genel Müdürü Özgür Kölükfakı, Hayat Ev Bakım Kategorisi Global Pazarlama Direktörü Nazlı Malatyalı, A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın kaptanı Eda Erdem Dündar ile ay-yıldızlı oyuncular Gizem Örge ve Hande Baladın katıldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Takımı'nın geçen yıl kimsenin hayal dahi edemediği heyecanları yaşattığına dikkati çekti.

Cumhuriyet'in 100. yılında Filenin Sultanları'nın Milletler Ligi ve Avrupa şampiyonu olduğunu hatırlatan Üstündağ, sıralamada beşinci başlanan yolculuğun birincilikle sonuçlandığını belirtti.

Başarıya giden yolda sponsorların öneminin altını çizen Üstündağ, şunları söyledi:

"Olimpiyatları madalyayla taçlandırmak için mücadele eden bir ekibiz. Hayat Kimya, 6 Şubat depremlerinde en sıkıntılı günler yaşadığımız dönemde deprem bölgelerine sosyal sorumluluk adına inanılmaz destekler verdi. Böyle bir kurumla yol arkadaşlığı yapmak gururdur. Gönülden bizi destekledikleri, ihtiyaç olduğunda yanımızda oldukları için minnettarım. Giyim problemi yaşadık Abdullah Kiğılı'yı aradık, suya ihtiyaç oldu sponsorumuzu aradık, televizyon ihtiyacı oldu sponsorumuzu aradık. Hiçbiri bizi bir gün bile geri çevirmedi. Burada kızlarımızın da işi kolay değil. Yolun başındayız. Burada olmak değil, burada kalmak daha zor. Eda, Hande, Gizem sokakta gezerken herkes olimpiyatları soruyor. İstemek güzel, başarmak kolay değil ama başaracak güçteyiz. Sonuna kadar formanın hakkını verecek, ülkesi için mücadele edecek bir ekibe sahip olduğum için ayrıca mutluyum. Ülkeye kupayla dönme arzusundayız."


- "A Milli Erkek Takımı'nda antrenör problemi yok, ben varım"


Yapılan anlaşmanın uzun soluklu olduğunu, kendileriyle iş birliği yapan bütün markaların kazançlı çıktığını belirten Üstündağ, A Milli Erkek Takımı'nın antrenör durumuyla ilgili olarak, "Erkek milli takımının antrenör problemi yok, ben varım. Şu an için antrenör görevde, o da benim. Ben daha önce burada görev yaptım. Haftaya cuma günü bunun imza töreni olacak. Ben burada hazırım. Boşluk da yok, problem de yok." açıklamasını yaptı.

Voleybolcuların takviminin çok sıkışık olduğunu, bu durumun da All-Star gibi organizasyonlar yapmanın önüne geçtiğini vurgulayan Üstündağ, şunları kaydetti:

"Türkiye Voleybol Federasyonu; Balkanlarda, Avrupa'da ve dünyada kurumsallığı, başarıları ve organizasyonlarıyla bir numara. Önce Antalya'da sonra Tayland'da Milletler Ligi oynanacak. Erkekler de tarihi bir yıl yaşıyor. Hala olimpiyatlara gitme şansları var. Kızlarımız Paris Olimpiyatları'nı garantiledi. Voleybol, günlük başarı elde eden bir branş değil. Bu kızları 2028 Los Angeles Olimpiyatları'nda da göreceksiniz. 2026 Avrupa Şampiyonası da Türkiye'de olacak. Biz istesek All-Star'ı da Türkiye'de yaparız ama bu kızların artık vakti yok. Hocalarından günlük değil saatlik izin istiyorlar. Takvim programı yaşamasak bunu yaparız."


- Kölükfakı: "Biz nasıl ki dünya çapında mücadele ediyorsak, voleybol takımımız da bunu yapıyor"

Hayat Türkiye Genel Müdürü Özgür Kölükfakı, anlaşmadan dolayı heyecanlı olduklarını söyledi.

Şimdiye kadar sosyal sorumluluk alanında birçok proje yaptıklarını ancak sporda ilk kez yer aldıklarını dile getiren Kölükfakı, şöyle konuştu:

"Bugün bir ilk olan ama son olmayacak bir yolculuğa çıkıyoruz. Voleybol; nezaketiyle, kalitesiyle, Türk insanını birbirine kenetlemesiyle çok başarılı bir spor dalı. Biz nasıl ki dünya çapında mücadele ediyorsak, voleybol takımımız da bunu yapıyor. A Milli Kadın Voleybol Takımımız inanılmaz bir sene geçirdi. A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın yanı sıra Eda Erdem Dündar, Hande Baladın ve Gizem Örge'nin de sponsorluğunu üstleniyoruz. Başarılarına devam edeceklerine yürekten inanıyorum. Paris'te olimpiyatlar var, inşallah orada beraber olacağız. Maddiyattan çok öte bir anlaşma. Gönül birliği yaptık. İnşallah uzun soluklu bir iş birliği için yola çıktık."

Hayat Ev Bakım Kategorisi Global Pazarlama Direktörü Nazlı Malatyalı da çok gururlu olduğunu, Bingo olarak büyük bir aileye katıldıklarını ifade etti.

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın oyuncuları Eda Erdem Dündar, Gizem Örge ve Hande Baladın da sponsorların kendileri için çok değerli olduğunu dile getirerek Bingo ailesine teşekkür etti.

Fotoğraf çekiminin ardından basın toplantısı sona erdi.

Kaynak: aa