Esenyurt'ta yarım kalan ve uzun zamandır dokunulmayan cami inşaatı, inşaatı mesken tutan madde bağımlısı hırsızlar nedeniyle mahallenin kabusu oldu. Her gün bir olay yaşandığını, ses ve gürültüden rahatsız olduklarını söyleyen mahalle sakinleri kimsenin duruma müdahale etmemesine isyan etti.

Yaşanan son olay ise bardağı taşıran son damla oldu. 

HIRSIZI UYARDI EVİ TAŞLANDI

Uzun süredir cami inşaatında kalan ve uyuşturucu almak için caminin demirleri de dahil ne var ne yok söküp götüren hırsıza tepki gösteren mahalle sakini Yasin Karadeniz, adeta taş yağmuruna tutuldu.

bitmeyen insaat 1

Pişkin hırsızın cami inşaatını daha fazla mahvetmesine dayanamayan Karadeniz, balkona çıkıp, “Ne yapıyorsun yeter artık, caminin pencerelerini de bırak artık.” diyerek tepki gösterdi.

Bu sözler üzerine uyuşturucu bağımlısı hırsız kaçmak yerine onu uyaran Karadeniz’in evini taşlamaya başladı.

“CAM-PENCERE AÇAMIYORUZ”

Mahale sakinlerinin yaka silktiği olayda taşlı saldırıya uğrayan Karadeniz ise “Madde bağımlı arkadaşlar sürekli burada. Geliyor gidiyorlar. Evimizi gözetliyorlar, camı perdeyi açamıyoruz, balkonumuzda rahat oturamıyoruz” diyerek yaşananlara isyan etti. 

bitmeyen insaat 2

“SESİMİZİ DUYUN”

Bir türlü tamamlanamayan cami inşaatının bir an önce bitmesini isteyen mahalle sakinleri ise yetkililere böyle seslendi;

“Bu Cami ise uzun yıllardır bu şekilde yarım kalmış durumda, sesimizin duyulmasını istiyoruz.”