Samsun’un İlkadım ilçesi Kale Mahallesi'nde bir kadın, çalıştığı iş yerinde eski kocası tarafından fiziksel saldırıya uğradı. Olay, restoranda bulaşıkçı olarak çalışan Z.Y.'nin (50), sarhoş olduğu iddia edilen boşandığı kocasının iş yerine gelerek doğrudan saldırıya uğramasıyla başladı.

MUTFAKTA BAĞIRARAK SALDIRDI

Z.Y. iş yerinin mutfağında çalışırken, eski koca aniden yanına gelerek önce bağırmaya başladı. Daha sonra dışarı çıkan ve öfke ile geri dönen adam, eski karısına yumruklar savurdu. Bu sırada restoranda çalışan garson Ahmet Uykan, saldırganın boğazını sıkarak etkisiz hale getirdi ve dışarı çıkararak kadını kurtardı.

Samsun Eski Karisina Saldiran Adam 24062024 Iha 1

GARSONDAN KAHRAMANLIK

Olay anında müdahale eden Ahmet Uykan, “Servis yapıyordum. O sırada kavga sesi duydum. Mutfağa gittiğimizde eşini darp ettiğini gördük. Bu yüzden müdahale ettik. Kadını kurtardık. 'Kadına şiddete hayır' diyoruz. Vicdan azabı çektim. Orada başkası da olabilirdi. Annem veya kız kardeşim de olabilirdi. İnsanlık görevimizi yerine getirdik” dedi. Kadına şiddete karşı mücadelede bireylerin aktif rol almasının önemini vurgulayan Uykan, insanlık görevini yerine getirdiğini belirtti.

SALDIRGAN GÖZALTINDA

Olayın ardından polis ekipleri, saldırganı gözaltına aldı. Z.Y.'nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.