Olay, saat 15.00 sıralarında Yenimahalle ilçesi Yeşilevler Mahallesindeki Yeşilvadi konutlarında meydana geldi.

KONUŞMAK İÇİN KAYINVALİDESİNİN EVİNE GİTTİ VE...

Yakup Koca, 1 ay önce 5 yaşındaki kızını da alarak annesinin yanına giden eşi Semiha Koca ile konuşmak için kayınvalidesinin evine gitti.

Ancin5

SİTENİN KAMERİYESİNDE TARTIŞMADAN SONRA GELEN ÖLÜM 

Semiha Koca, konuşma talebini kabul ettiği boşanma aşamasındaki eşiyle sitenin kameriyesinde bir araya geldi. Çift bir süre sonra tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Yakup Koca, yanında bulunan tabancayla önce Semiha Koca'ya, ardından 5 yaşındaki kızı Hilal Nur Koca'ya ateş etti.

KENDİ KAFASINA DA SIKTI AMA...

Yakup Koca, daha sonra aynı silahı başına dayayarak ateşledi.

Silah seslerini duyan çevredekilerin haber vermesi üzerine adrese çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede Semiha Koca ve Hilal Nur Koca'nın olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi.

Yakup Koca ise ağır yaralı olarak ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Polis ekipleri olay yerinde güvenlik önlemi alıp, inceleme yaptı. İncelemenin tamamlanması ardından anne ve kızının cesetleri Ankara Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Ancin4

"BABA YAPMA, BABA DUR DEDİĞİNİ DUYDUM"

Olayın görgü tanığı Fatma Erciyas, olay anında mutfakta olduğunu ve silah sesi duyduğunu belirterek, "Ardından yeşil elbiseli bir kadın koşarak uzaklaştı, yanında da bir beyefendi vardı. O sırada silah sesi devam etti 'baba yapma, baba dur' gibi bir şey dediğini duydum. Sonra zaten çocuğun sesi gelmedi. Adam son bir mermiyi kendine sıktı. Duyduğum kadarıyla boşanma aşamasındalarmış, çocuğunu görmeye gelmiş, kadın görüşmek istememiş; ama aileleri istemiş, görüşmüş. Adamın kız kardeşi de silahının yanında olduğunu biliyormuş, öyle duydum." dedi.

Polisin olayla ilgili incelemesi sürüyor.

Ancin2

Editör: Murat Kaya