Menajeri Amerikalı aktörün bir süredir rahatsız olduğunu duyurdu. Braugher kariyeri boyunca canlandırdığı polis memuru karakterleriyle tanındı, hem drama hem de komedi yapımlarında oynadı.

DEDEKTİF FRANK PEMBLETON ROLÜYLE EMMY KAZANDI

Chicago’da doğan aktör, Stanford Universitesi’nden mezun olduktan sonra The Juilliard School’da drama eğitimi aldı.

1992'den 1998'e kadar yayımlanan NBC dizisi "Homicide: Life on the Street"te canlandırdığı Dedektif Frank Pembleton rolüyle Emmy kazandı.

BROOKLYN NINE-NINE'DAKİ YÜZBAŞI RAYMOND HOLT

Braugher 2013 ve 2021 yılları arasında yayımlanan Fox-NBC sitcom'u Brooklyn Nine-Nine'daki Yüzbaşı Raymond Holt rolüyle de öne çıktı. Bu rolüyle daha geniş kitlelerce tanınan Braugher, dört kez de Emmy'e aday gösterildi.

1989 GLORY FİLMİ

Afro-Amerikan bir asker birliğine katılan bir karakteri canlandırdığı 1989 yapımı Glory isimli filmde Brougher'ın rol arkadaşı Denzel Washington, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ı kazanmıştı.

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU OSCAR ÖDÜLÜ KAZANDI

Glory, Braugher’ın rol arkadaşı Denzel Washington’a En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ı kazandırmıştı.

11 KEZ EMMY’YE ADAY GÖSTERİLDİ

Braugher, 30 yıllık kariyeri boyunca toplam 11 kez Emmy'ye aday gösterildi

'ARAMIZDAN ÇOK ERKEN AYRILDIN'

Brooklyn Nine-Nine'ın başrol oyuncusu Terry Crews, Braugher'ın ölümü sonrasında Instagram'da yaptığı bir paylaşımda şunları yazdı:

“Seni tanımaktan, seninle gülmekten, seninle çalışmaktan ve yeri doldurulamaz yeteneğini izleyerek sekiz muhteşem yılı paylaşmaktan onur duyuyorum. Aramızdan çok erken ayrıldın. Bana çok şey öğrettin. Seni tanıma deneyimim için sonsuza kadar minnettarım.”

"BANA İYİ YAŞANMIŞ BİR HAYATIN NEYE BENZEDİĞİNİ GÖSTERDİN”

Brooklyn Nine-Nine'ın diğer yıldızı Chelsea Peretti de Instagram hesabında, "Seninle böyle bir yolculuğa çıktığım için sonsuza kadar şanslıyım" ifadelerine yer verdiği bir mesaj paylaştı.

Editör: Halide Tonga