Kalabalık orkestrasıyla tanınan Bülent Ersoy, 18 kişilik orkestra ekibini 6'ya düşürdü.

Bers7

21'DEN 18'E DÜŞMÜŞTÜ

Pandemi sonrası 21 kişilik saz ekibi sayısını 18'e düşüren Bülent Ersoy, kemerleri daha da sıktı. Sanatçı, İstanbul'daki son konserinde sadece 6 sazcıyla performans sergiledi.

Bers6

3'TE 1 ORANINDA AZALDI

Ersoy'un orkestrasını 3'te 1 oranında azaltması dikkatlerden kaçmadı. Diva'nın yüksek konser bütçelerini dengelemek için bu yolu seçtiği iddia edildi.

Bers5

ANNESİNİN MEZARI BAŞINDAKİ FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

Öte yandan Diva lakaplı 71 yaşındaki Bülent Ersoy, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabında Anneler Günü'ne özel bir paylaşımda bulundu. Dört sene önce hayatını kaybeden annesi Necla Poyraz'ın mezarının fotoğrafını yayan Ersoy, paylaşımında kendi vasiyetini de açıkladı.

Ersoy, 2020'de hayatını kaybeden annesi Necla Poyraz'ın mezarının fotoğrafını Instagram hesabında takipçileriyle paylaştı.

Bers1

"CANIM ANNECİĞİME AÇIK MEKTUBUM"

Bülen Ersoy, "Canım anneciğime açık mektubum" deyip şu ifadeleri kullandı: "Annem, merhaba... Bugün 'Anneler Günü', senin günün. Ama aslında her gün, her saat, her dakika, her saniye ve her salisem senin hayalin ve de seni anarak geçirdiğim tüm zamanlarım senin günün benim için...Telefonun hâlâ telefonumda kayıtlı duruyor, biliyor musun? Bu arada hissettin mi bilemiyorum ama mezarını senin şahsına münhasır, ayrıcalıklı bir stilde, sana özel çizdirtip öyle kreatif bir yaptırdım ki; tam sana yakışır, çok çok şık, çok çok zarif oldu tüm görüntüsü vallahi anacığım... Hem de bil bakalım hangi renkleri kullandırttım mezar mermerlerinde? Tabii ki de renklerin en asili senin aşık olduğun, Beşiktaş'ının renkleri siyah ve beyaz renklerde yaptırdım."

Bers11

"MEZARIM ÇOK ŞIK OLSUN" VASİYETİ

Menajeri Haluk Şentürk'ün de annesinin mezarının bakımıyla ilgilendiğini sözlerine ekleyen Ersoy, şöyle devam etti: "Haluk da inanır mısın benden çok daha çok ilgileniyor seninle... Biraz sonra resmini atacak olduğum senin o mezar taşlarının temizliğinden tut da üzerindeki çiçeklerinin devamlı değişmesine kadar her şeyinle nasıl ilgileniyor, sana anlatamam. Allah gecinden versin, sanki kendi annesiymişsin gibi... Onun için Haluk'a ben de vasiyet ettim; 'Bana bak, beni de sen gömeceksin. Aman ha mezarım çok şık olsun, çok çok temiz olsun ve her gün kloraklarla, çamaşır suları ile yıkanıp temizlensin, çiçeklerim hep taze konsun ve hepsinden de önemlisi sürekli dualar okuttur bana en güzel sesli hocalarla' dedim.

Bers3

Beni bağışla, bana hakkını helal et; çünkü musikinin dışında belki sana tam layık bir evlat olamadım ama sen yaşarken sevgi ve şefkatinle hep korudun, kolladın beni ve de sırtımdaki koruyucu çelik bir yelek oldun bana her zaman, her yerde, herkeslere karşı... Mekanın cennet, ruhun şad, 'Anneler Günü'n kutlu olsun canım anneciğim."

Bers4

ERSOY'A BAŞSAĞLIĞI DİLEDİLER

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı, ünlü sanatçının paylaşımına yoğun ilgi göstererek Ersoy'a bir kez daha başsağlığı diledi.

Editör: Murat Kaya