Bursa’da arkadaşıyla sokakta oturan 9 yaşındaki küçük çocuk, bisikletiyle yanına gelen kişi tarafından önce hakarete sonra biber gazlı saldırıya uğradı.

Saldırıyı gerçekleştirdikten sonra olay yerinden kaçan şüpheli hakkkında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, şüpheli V.İ.'nin kimlik tespitini yaptı.

5 FARKLI OLAYDA DAHA ŞÜPHELİ ÇIKTI

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile şüpheli V.İ., Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı. Şüpheli V.İ.'nin 5 farklı olayda daha şüpheli olarak arandığı belirlendi. 

6 AYRI TUTUKLAMA KARARI

Şüpheli V.İ. işlemlerinin tamamlanmasının ardından, "Kendini Savunamayacak Durumda Olan Mağdura Karşı Kasten Yaralama", "Silahla Kasten Yaralama" suçlarına ilişkin 6 farklı olaydan ayrı ayrı olarak tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BURSA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

"Basın yayın kuruluşlarında yer alan ’Bursa’da bisikletli bir kişi 9 yaşındaki çocuğa biber gazı sıktı!’ haberine konu olayla ilgili olarak Bursa Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan soruşturma kapsamında; 29 Ekim 2023 günü şüpheli V.İ.’nin mağdur Y.E.B.’yi göz yaşartıcı sprey sıkmak suretiyle yaraladığı olayla ilgili olarak, Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınmış olup; Şüpheli V.İ.’nin ‘Kendini Savunamayacak Durumda Olan Mağdura Karşı Kasten Yaralama, Silahla Kasten Yaralama’ suçlarından 5 farklı olayda daha şüpheli olduğu tespit edilmiştir. Şüpheli V.İ. ‘Kendini Savunamayacak Durumda Olan Mağdura Karşı Kasten Yaralama, Silahla Kasten Yaralama’ suçlarına ilişkin 6 farklı olaydan tutuklama talebi ile Bursa Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine sevk edilmiş olup, Bursa Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğince şüpheli V.İ. hakkında 6 farklı olaydan ayrı ayrı olarak tutuklama kararı verilmiştir. Bursa Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğince hakkında tutuklama kararı verilen şüphelinin konumuna uygun Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildiği, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü, soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında bilgi verileceği hususu, Kamuoyuna saygıyla duyurulur"