Kütahya'da şaşırtıcı bir olay yaşandı.

Para karşılığı büyü bozma ve muska yazma işlemi yapan 4 şüpheli, polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin kullandıkları dairenin kapısına tabela astığı, el broşürü bile bastırdığı belirlendi.

Buy10

METAFİZİK BÜYÜ UZMANIYMIŞ

Şüphelilerden E.G.'nin kendisini "metafizik büyü uzmanı" olarak tanıtıp açılışa özel fiyatlar belirlediği, 300 liradan 10 bin liraya kadar tarife uyguladığı ortaya çıktı. 

Buy11

İşte detaylar...

TEKNİK VE FİZİKİ TAKİP YAPILDI

Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, 4 kişinin, evlerinde büyü bozup, muska hazırladığını ve karşılığında para aldığı bilgisi sonrası harekete geçti. Şüpheliler E.G. (25), N.K. (47), D.B. (60) ve C.Ö.'nün (66) evleri, teknik ve fiziki takibe alındı.

Buy13

5 ADRESE BASKIN

Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla operasyon için düğmeye basan polis, 5 adrese baskın yapıp, 4 şüpheliyi "nitelikli dolandırıcılık" suçlamasıyla gözaltına aldı.

Buy14

200 MUSKA ELE GEÇİRİLDİ

Evlerde yapılan aramalarda, 200 muska, çeşitli sembollerin bulunduğu çerçeveli resimler, Arapça yazılı ve çeşitli sembollerin bulunduğu bez parçaları, alacak-verecek miktarlarının yazılı olduğu çeşitli ajandalar ile büyü ve muska yapımında kullanılan materyaller ele geçirildi.

Buy15

TABELA ASIP BROŞÜR BASTILAR

İncelemede ayrıca şüphelilerden E.G.'nin iş yeri olarak kullandığı dairenin girişine "metafizik büyü uzmanı" yazılı tabela astığı, "açılışa özel şok fiyatlar" başlığı adıyla da el broşürü bastırdığı belirlendi.

Buy16

FİYAT TARİFESİ

Broşürde; büyü musallat bakımı 300 lira, büyü bozma 4 bin lira, fal bakımı 300 lira, yıldızname 3 bin lira, ayırma-bağlama büyü çeşitleri 7 bin 500 lira, muska ve benzeri işlemler 4 bin 500, rahmani işlemler 10 bin lira, biyoenerji ve şifa seansları için de 500 lira fiyat belirlediği görüldü.

Sağlık kontrolünden geçirilen 4 şüpheli işlemleri için emniyete götürüldü.

Buy19

Editör: Murat Kaya