İstanbul Valiliği, AK Parti İstanbul İl Başkanlığının yarın Atatürk Havalimanı'nda organize edeceği "Büyük Filistin Mitingi" için trafikte bazı düzenlemelere gidileceğini bildirdi.

Valilik tarafından yapılan bilgilendirmede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı bu özel etkinlik sebebiyle yarın sabah 07.00'den itibaren belirli yolların araç trafiğine kapatılacağı belirtildi.

Bu çerçevede; Yeni Havalimanı Caddesi'nin sahil yönü, İstanbul Fuar Merkezi ile Dünya Ticaret Merkezi arasındaki bölüm, Atatürk Havalimanı'nın B kapısı giriş-çıkışları, B Kapısı önündeki yüksek yol, Atatürk Havalimanı yolu Ahtapot Kavşağından VIP bölümüne ve C Kapısı'na kadar olan kısım ile THY Kargo Terminali arası, trafiğe tamamen kapatılacak.

Ayrıca, Bakırköy Mimar Basri Mete Sokağı ile Metro İstasyon Sokağı'nın Yeni Havalimanı Caddesi'ne çıkan kavşağından geçişlere izin verilmeyecek.

Yeni Havalimanı Caddesi'ndeki Gümrük Köprüsü girişleri, Millet Bahçesi içerisindeki tüm yol ağları ve Yeşilköy Caddesi'nden Millet Bahçesi'ne ulaşan bağlantı yolu da trafiğe kapatılacak.

Valilik, bu kapalı yollara alternatif olarak Yeni Havalimanı Caddesi'nin kullanılabileceğini vatandaşlara duyurdu.

Kaynak: AA