Cem Garipoğlu'nun babası Mehmet Nida Garipoğlu, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak oğlunun mezarının açılması ve DNA eşleştirmesi yapılması için talepte bulundu. Dilekçede, Mehmet Nida Garipoğlu'nun oğlunun işlediği cinayetin üzerinden 10 yıldan fazla zaman geçmiş olmasına rağmen hala daha toplumun büyük kesiminin bu ölüme inanmadığını belirtti.

Münevver Karabulut'un babasının yapmış olduğu mezar açılsın talebinin reddedilmesi üzerine ailenin toplum nezdinde lince uğradığının iddia edildiği dilekçede, "Geçmişte yapılan otopsi raporu ile de sabit olan, fakat toplumun belirli bir kesiminde karşılık bulan ve tüm bu tarafları töhmet altında bırakan, ilgili kuruluşlara, (Savcılık, Adli Teşkilat, Cezaevi Yönetimi ve Adli Tıp Kurumu) olan güveni zedeleyen gerçek dışı iddianın araştırılması için, oğlunun mezarının açılmasına muvafakat (razı olmak) ve hatta talep edecektir. Böylece gerçeğin bir kez daha ortaya çıkarılmasını isteyecek kadar elem ve ızdırap duymuştur." ifadeleri yer aldı.

MÜNEVVER KARABULUT CİNAYETİ NEDİR

2009 yılında hayattan vahşice koparılan 17 yaşındaki Münevver Karabulut’un katili Cem Garipoğlu, bugün bile gündem olmaya devam ediyor. Testere ile parçalanarak bir bavulun içine konan genç kızın cansız bedeni, daha sonra bir çöp konteynerinin yanında bulunmuştu. Olayla ilgili aylarca kaçan Garipoğlu sonunda teslim olmuş ve 18 Kasım 2011'de 24 yıl hapis ile cezalandırılmıştı. Fakat Cem Garipoğlu, 10 Ekim sabahında başına poşet geçirerek çamaşır ipiyle intihar etmişti. Ancak Cem Garipoğlu'nun intiharı sonrası başlayan 'Kaçırıldı mı?' tartışmalarının ardı arkası kesilmemişti.

nida-garipoglu

KARABULUT’UN BABASI MEZARIN AÇILMASINI TALEP ETMİŞTİ

Türkiye'yi sarsan Münevver Karabulut cinayetinde baba Süreyya Karabulut, cezaevinde 9 yıl önce intihar eden kızının katili Cem Garipoğlu'nun mezarının açılmasını istemiş ancak yargıdan bu talebe ret cevabı gelmişti.