14 Şubat gecesi Adana'da gerçekleşen cinayet adeta kan dondurdu. İl Emniyet Müdürlüğü'ne giderek sevgilisi İpek Akgül'ü öldürüp, portakal bahçesine gömdüğünü itiraf eden Yaşar B. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olay yerine giden ekipler, Akgül'ün toprak altına gömülmüş cesedini bulurken, olay yerinin 100 metre ilerisinde cinayette kullanılan tabanca da bulundu. Polis ekipleri işlenen cinayette 2 şüpheliyi gözaltına alırken, 2 kişinin arama çalışmaları devam ediyor. 

2 KİŞİ HALA KAYIP

Adana Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsisinde, İpek Akgül'ün 11 Şubat'ta önce darbedilerek kolunun ve kaburgalarının kırıldığı ardından vücudunun çeşitli yerlerinden tabanca ile vurularak öldürüldüğü belirlendi. Akgül'ün cenazesi, Seyhan ilçesi Yeşiloba Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi. Polis ekipleri, teslim olan Yaşar B.'nin yanı sıra 2 şüpheliyi daha gözaltına aldı. İşlemleri sonrası 3 şüpheli tutuklanırken, cinayete karıştığı değerlendirilen 2 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı. 2 şüpheliyi yakalama çalışmaları sürüyor.

Cesedi Portakal Bahcesine Gomulmustu Acili Anneden Yurek Yakan Feryat 1

ACILI ANNE İSYAN ETTİ

Kızının tişörtünü giyip, her gün mezarına gittiğini anlatan anne Sihan Akgül, "Kızımın sevgilisi yoktu. Bu kişilerle nasıl tanıştığını bilmiyorum. Şüpheliler, kızıma işkence edip, hunharca dövdükten sonra sanki kurşuna dizmişler. Çırılçıplak bedeni, portakal bahçesine gömülüydü. Onun saçlarını okşayamadım. Çünkü cenazesini yıkarken elimde kaldı. Dünyalar güzeli bir kızdı. Duruluğu ve saflığıyla onlara kurban gitti. Ona doyamadan benden aldılar. Her gece uyuduğumda, kızımın kapıdan girdiğini görüyorum” diyerek gözyaşı döktü.

Cesedi Portakal Bahcesine Gomulmustu Acili Anneden Yurek Yakan Feryat 2

''DEVLETTEN KAÇAMAYACAKSINIZ''

Cinayete karışan firari şüphelilere seslenen Akgül, "Kızıma komplo kurup, katlettiler. Devletten kaçamayacaksınız, bu olay aydınlatılacak. 3'ünüz tutuklandınız, 2'niz hala dışarıda; firari geziyorsunuz. Adalete güveniyorum, yakalanacaksınız. Elinizi doğurup, büyüttüğümüz kızlarımızdan uzak tutun" dedi. 

Editör: Hakan Mutlu