Samsun Büyükşehir Belediyesi önderliğinde Çobanlı İskelesi’nde denizin derinliklerinde çöp toplama etkinliği düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ve Samsun Dalış Okulu öğrencileri etkinlikte yer aldı.

ÇEVRE BİLİNCİNİN ÖNEMİ

Denizlerimizin korunması ve sürdürülebilir bir gelecek için adımlar atmaya devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi önderliğinde denizde çöp toplama etkinliği düzenlendi. Etkinlikte dalgıçlar, deniz dibinde bulunan çöp ve benzeri eşyaları toplayarak Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin iskele önünce kurduğu ilgili alana getirdi. Dalgıçlar daha sonra denizde mavi bayrak ve Türk bayrağı açarak deniz temizliği ve çevre bilincine dikkat çekti.

Türk-bayrağı-deniz-temizliği-samsun-büyükşehir-belediyesi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, denizlerimizin temizliği ve sağlığı için atılacak her adımın, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmada önemli olduğunu vurguladı. "Temiz denizler, sağlıklı geleceğin anahtarı. Denizlerimizin geleceği, hepimizin elinde. Küçük değişiklikler yaparak deniz kirliliğine karşı mücadeleye destek olabiliriz. Plastik kullanımını azaltmak, geri dönüşümü teşvik etmek ve denizlere duyarlı davranmak, denizlerimizin korunmasında büyük fark oluşturacaktır" dedi.

Samsun Dalış Okulu Başkanı Serdar Bostancı ise “Mavi vatanımızı daima korumak durumundayız. Suyun bize sunduğu nimetlerden son derece yararlanmamız lazım. O yüzden bir farkındalık olsun diye bu etkinliği düzenledik. Umarım bundan sonraki yıllarda da devam eder. Bu farkındalığı oluştururuz ve mavi bayraklı plaj sayımız artar” diye konuştu.

''ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR''

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Temizlik İşleri Sorumlusu Muhammet Fatih Yıldız konuyla ilgili bilgiler verdi.
 " Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak bugün burada 19 Mayıs Rotary Kulübü, Samsun Dalış Okulu ve İtfaiye Dairesi Başkanlığımızın da desteğiyle çevre bilinci konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla bu etkinliği düzenlendik. Biz de ekip arkadaşlarımızla hem mavi bayraklı plajlarımızdaki hem de kumsallarımızdaki çalışmaları hız kesmeden sürdürüyoruz" dedi.