Meteoroloji'den İstanbul'a uyarı: Buzlanma ve don!

Meteoroloji'den İstanbul'un özellikle kuzey kesimleri için kar uyarısı geldi. Kar yağışının bugün de etkisini devam ettirerek etkisini git gide hissetirmesi bekleniyor. Kar kalınlığının iç kısımlarda 20 santimetreyi bulması da beklenirken ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı da uyarı yapıldı.

Çevre 23.01.2022, 07:07 23.01.2022, 01:22
Meteoroloji'den İstanbul'a uyarı: Buzlanma ve don!

Yurdu etkisi altına alan kar yağışları, İstanbul'da da dün akşam itibariyle başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yeni uyarıya göre kar yağışları, bu gece kentin kuzeyinden başlayarak etkisini artıracak.

6-20 SANTİM KAR KALINLIĞI

Zaman zaman gök gürültülü kar sağanağı şeklinde etkili olacak kar yağışları ise güney sahillerde yer yer 2-5 cm, iç ve kuzey kesimlerde 6-20 cm yeni kar örtüsü bekleniyor. Vatandaşlar ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı uyarıldı.

BUZLANMA VE DONA KARŞI UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda, "Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren İstanbul'un kuzeyinden başlayarak etkisini arttırması beklenen kar yağışlarının, zamanla il genelinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Zaman zaman gök gürültülü kar sağanağı şeklinde etkili olması beklenen kar yağışlarıyla birlikte yarın akşam saatlerine kadar güney sahillerde yer yer 2-5 cm, iç ve kuzey kesimlerde 6-20 cm yeni kar örtüsü beklenmektedir. Kuvvetli kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır"

banner2
Yorumlar (0)