MÜSİAD’dan, Adana’da ‘Tarım Zirvesi’

Pandemi süreci ve sonrasında gıda, tarım ve hayvancılık tüm dünyada en önemli gündem konularından biri haline gelirken MÜSİAD, Adana’da ‘Tarım Zirvesi’ düzenleyecek. 9 Haziran'da başlayacak zirve, MÜSİAD Gıda Tarım ve Hayvancılık Sektör Kurulu Başkanı Cemal Özen’in tanıtımında gerçekleşecek.

ÇEVRE 07.06.2022, 23:38
MÜSİAD’dan, Adana’da ‘Tarım Zirvesi’

Pandemi süreci ve sonrasında gıda, tarım ve hayvancılık tüm dünyada en önemli gündem konularından biri haline geldi. İklim değişikliği, nüfus artışı gibi nedenlerle birlikte kaynakların azalması, devletleri gelecek için kalıcı ve uzun vaadeli önlemler almak zorunda bırakıyor. 

YENİ YÖNTEMLER MASAYA YATIRILACAK

Günümüzde stratejik bir konu olarak ele alınmaya başlayan "yeterli gıda ve beslenme" ihtiyacının giderilmesi için, alışılagelmiş yöntemlerin de ele alınıp yeniden değerlendirilmesi ihtiyacını doğurdu.

ZİRVEYE BAKAN KİRİŞÇİ DE KATILACAK

MÜSİAD Gıda Tarım ve Hayvancılık Sektör Kurulu Başkanı Cemal Özen, bu kapsamda harekete geçen MÜSİAD’ın, günümüz ve geleceğin dünyasını yakından ilgilendiren konuların konuşulacağı "Gelecek Tarımda" konu başlığı ile bir zirve düzenleyeceğini duyurdu.

9 Haziran 2022'de, Adana'daki Adana Sheraton Grand Hotel'de düzenlenecek "Tarım Zirvesi" etkinliğine, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi de katılacak.

banner2
Yorumlar (0)
22
açık