CHP Diyarbakır İl eski Başkan Yardımcısı Ergin Bayram, partisinde demokrasi olmadığını öne sürerek 150 kişi ile birlikte istifa ettiğini açıkladı. Bayram zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Amidahaber’de yer alan habere göre; istifa eden Ergin Bayram, “Çeşitli nedenlerden dolayı ara verdim. Ancak yine de hem partime oy veriyor, dışarıdan destekliyordum. CHP İl Başkanlığına atanan Abdullah Atik’in ısrarları üzerine yeniden partimize hizmet etmek için ailem ve sevenlerimle birlikte CHP’ye yeniden görev aldım. Sayın Atik’i kırmayarak, eski partime yeniden geldim. Partiye katılmamın ardından çok sayıda kişinin de CHP saflarına girmesine sebep oldum. 1 yıla yakın bir süre CHP İl Başkan yardımcısı olarak görev yaptım” diye konuştu.

“KONGREDE DEMOKRASİ YOKTU”


Mevcut il başkanı Abdullah Atik’in yönetimle görüşmeden kendi başına kararlar aldığını iddia eden Bayram, “Atik, hiçbir sebep yokken İlçe başkanlarını görevden alıp duruyordu. Görevden alınan ilçe başkanları da yıllardır bu partiye emek vermiş arkadaşlarımız ve dostlarımızdır. 7 ilçe başkanı bana şikayet geldi. Bende konuya İl Başkanı Atik’e, ‘Kafana göre hareket etme, yanlış yapıyorsun. Daha dün partiye geldin. Neye dayanarak, görevden alıyorsun’ dedim. Buna rağmen bizi dinlemedi. Görevden aldığı ilçe başkanlarının yerine de kendi adamlarını getiriyor. Bu durum zoruma gitti. Geçtiğimiz günlerde yapılan İl Başkanlığı kongresinde de demokrasinin olmadığına şahitlik ettim.

Kongrenin Divan Başkanlığını yapan CHP Diyarbakır Milletvekili Sn. Sezgin Tanrıkulu’nun da maalesef kongrede olanlara seyirci kaldı. Tek liste halinde gidilen seçimde delegeler oy kabinine gitmeden oturdukları yerden zarfları doldurdu. Demokratik bir seçim değildi. Kongreden önce 3 kişi aday olduğunu açıklamıştı. Ancak kongre günü tek liste halinde gidildiğini gördüm. Yıllardır bu partiye hizmet edenler olarak kongrede demokrasinin olmadığını gördük. Bu yüzden hem parti delegeliğinden hem de üyelikten istifa ettim. Ayrıca benimle birlikte partiye geçiş yapan 150 kişi ile istifa etme kararı aldı” şeklinde konuştu.