Gazeteci Gürkan Hacır, akademisyen ve yazar Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Girne Amerikan Üniversitesi öğretim üyesi ve hukukçu Dr. Ruşen Gültekin, Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet, siyasal iletişimci Ferhat Murat, Kübra Par'la Farklı Açılar programına konuk oldu. Yayına bağlanan CHP Grup Başkanvekili Av. Ali Mahir Başarır, CHP'deki değişim tartışmaları ve kurultay ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"ZOOM TOPLANTISINA DAVET EDİLMEDİM"

İmamoğlu'nun değişim çağrısıyla ilgili Başarır "İmamoğlu, bu partinin önemli bir ismi. Kendisi aday olmak isteyebilir, demokratik koşullarda hareket başlatabilir, partinin tüzük ve kuralları çerçevesinde normal buluyorum" değerlendirmesini yaptı. Başarır, Par'ın "İmamoğlu'nun Zoom toplantısına davet edildiniz mi?" sorusuna "Zoom toplantısına davet edilmedim" cevabını verdi.

ali mahir basarir 26 temmuz 2023 program

"KILIÇDAROĞLU KURULTAY’IN YAPILMASINI İSTİYORUM' DEDİ"

Par'ın "Size göre bir Genel Başkan değişimi gerekli mi?" sorusuna Başarır "Sayın Genel Başkan ‘Yerel seçimden önce bir Kurultay’ın yapılmasını istiyorum’ dedi. Şu anda mahalle seçimlerimizin çoğunluğu yapıldı. Burada herkes bir mücadele verecek, vermeli ve çıkacağı Kurultay’da aday olacak" yanıtını verdi.