31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimlere kısa bir süre kalırken, CHP Alaca Belediye Başkan adayı Hüseyin Türk, adaylıktan çekildiğini açıkladı. Türk, adaylıktan çekildikten sonra sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaparken, "CHP Alaca Teşkilatı'nın hiçbir suçu yoktur" ifadelerini kullandı.

SON GÜN İSTİFA

Sosyal medya hesabından akşam saatlerinde bir açıklama yapan Hüseyin Türk, "Bana değer veren büyüklerim, küçüklerim ve kardeşlerim, desteğini çekmeyen, her konuda yardımcı olan siyasi arkadaşlarım, üzgünlüğüm ile adaylığımdan çekildim. Bu durumdan CHP Alaca Teşkilatı'nın hiçbir suçu yoktur, kendi düşüncelerimle ve sıkıntılarımla adaylıktan çekildim. Herkese başarılar dilerim" dedi.

ADAY DEĞİŞTİ

CHP, Alaca Belediye ve İl Genel Meclis üyesi aday listelerini İlçe Seçim Kuruluna teslim etti. CHP Alaca Belediye Başkan adayı Hüseyin Türk'ün istifasının ardından aday değişti. 31 Mart Pazar günü gerçekleşecek Mahalli İdareler Seçimleri için CHP'nin Alaca Belediye Başkan adayı Hüseyin Çinkaya olarak değiştirilerek, başvuru resmileştirildi.

Editör: Hakan Mutlu