Mide bulandıran olay Adana’nın Feke ilçesinde meydana geldi. İnternet üzerinden tanıştığı çocuklara cinsel istismarda bulunurken gizli görüntülerini çeken 20 yaşındaki S.Ö. daha sonra bu görüntüleri tehdit edip şantajda bulundu. Taciz şüphelisi sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ÇOCUKLARLA CİNSEL BİRLİKTELİK YAŞAYIP GİZLİ GÖRÜNTÜLERİNİ ÇEKTİ

Feke İlçe Emniyet Amirliğine, S.Ö. (20) isimli şüphelinin lise ve ortaokul öğrencisi çocuklar ile internet üzerinden tanışıp onları kandırdıktan sonra cinsel birliktelik yaşadığı, bu sırada gizli görüntülerini çektiği ihbarı geldi. Polis bu ihbar üzerine harekete geçti. Yapılan çalışmada S.Ö.'nün kız çocuklarını çıplak fotoğraf ve videolarıyla tehdit edip şantaj uyguladığını saptadı.

TEKRAR BİRLİKTE OLMAK İÇİN YAPMIŞ

S.Ö.'nün bu görüntü ve fotoğrafları kız çocuklarıyla tekrar birlikte olmak için şantaj unsuru olarak kullandığı belirlendi. Polis bu tespitler üzerine şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. Yapılan çalışmada S.Ö. polis tarafından yakalandı. Zanlı, emniyetteki ifadesinin ardından “çocuğa cinsel istismar, cinsel taciz, tehdit ve şantaj” suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Suçunu itiraf ettiği öğrenilen S.Ö., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Editör: Meltem Kaya Sapmaz