Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Yeni bir seslenişe gerek yok. Kentsel dönüşüm dediğimiz olayın temelinde kaçak yapılar, zemin etütlerinin doğru dürüst yapılmaması yatıyor. Bakıyorsunuz 3 kat kaçak yapılmış. Bunun bir çoğunda bunları bundan sonra da yaşayacağımızı söylemek isterim.

Ben Belediye Başkanlığı'ndan gelmiş bir Cumhurbaşkanıyım. Kentsel dönüşümle zemin etütlerinden başlayıp TOKİ ile verdiğimiz imtihanları nasıl başarılı bir şekilde verdiysek, bu tür yapıları artıracağız. İşi sağlama bağlayalım.

ERDOĞAN-BAHÇELİ GÖRÜŞMESİ

Devlet Bey ile görüşüyoruz, görüşmeye de devam edeceğiz. Siyasi dönüşümlerde neler oluyor, ne gibi tedbirler alınmalı bunları konuştuk. Bunları nereden baksanız 1 saat değerlendiriyoruz.

SURİYE'NİN İÇ İŞLERİNE KARIŞMAK GİBİ BİR DERDİMİZ YOK

Suriye ile ilişkiler geliştirmekte geçmişte nasıl birlikteysek şimdi de birlikteyiz. Suriye'nin iç meselelerine karışmak gibi bir hedefimiz olamaz. Nasıl ki Suriye ile ilişkilerimizi çok çok canlı tuttuysak, bundan sonra da ilişki kurmamak için sebep yok. Sayın Esed ile biz görüşmeleri yaptık. Suriye'nin iç işlerine karışmak gibi bir derdimiz asla yok.

Editör: Ceyda Bıyıklıoğlu