Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya platformu X’teki @RTErdogan resmi kurum yöneticisi onaylı hesabından yaptığı açıklamada, "Cumhuriyet'imizin 100'üncü yıl dönümüne ulaşmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında yaşayan vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı canıgönülden tebrik ediyorum." dedi.

Recep Tayyip Erdoğan'ın paylaşımında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 10. yılında Hüsnü Kazım Özler'in Uşak'ta çektiği "Cumhuriyet'i Biz Böyle Kazandık" isimli simge fotoğrafla oluşturulmuş görsele yer verildi.

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN CUMHURİYET’İN 100. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına ait sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj verildi.

"Başta Cumhuriyet'imizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Harbimizin kazanılmasında ve bu toprakları bize vatan kılmak için fedakârca mücadele eden tüm kahramanlarımızı saygıyla yad ediyoruz." denilen mesaj şöyle devam ediyor:

"Tam 100 yıl önce ağır bedeller ödeyerek kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti'ni birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde, muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemizde ve yurt dışında yaşayan tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik ediyoruz. Cumhuriyet'imizin 100. yılı kutlu olsun."

Kaynak: AA