Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya danışmanı Taner Ay'ın, bir doktor kadına yönelik taciz iddiaları Türkiye gündemine bomba gibi düştü. 2019 yılına dayanan olayda, Ay'ın, doktordan karşılık bulamadığı bir aşkın ardından saplantılı bir hal aldığı iddia edildi. İddialara göre, Taner Ay zamanla doktoru taciz etmeye başlamış ve bu taciz mesajlarını CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçerek gerçekleştirmiş.

Gerçek Gündem'den Seyhan Avşar'ın haberine göre; söz konusu taciz bununla da son bulmadı. Doktorun ailesi kızlarının yaşadığı durumu araştırmaya başladı. Bunu duyan Ay, geçen hafta doktorun arabasının yanına gitti. Önce araca bir not bıraktı. Ardından camını kırdı. Yaşanan süreci sormak için ulaşılan doktor, “Olay yargıya taşındı. Konuşmak doğru olmaz” dedi. Taner Ay ise açıklamalarda bulundu. Doktor ile arasında önce bir gönül bağı olduğunu öne süren Ay, zaman içerisinde ilişkilerinin bittiğini öne sürdü.

Araba-1

"GÜVENİP KILIÇDAROĞLU'NUN HESABININ ŞİFRESİNİ VERDİM"

Doktoru taciz etmediğini iddia eden Ay, “Ben bu doktora çok güvendim. Kemal Bey’in sosyal medya hesaplarının şifresini ona ben verdim. O da sayfalarda bazı işlemler yapıyordu. O mesajları kendisi atmış. Ben atmadım” dedi.

Asdgf

"KARALAMA KAMPANYASI"

“Bu konu çok karışık” diyen Ay, “Tarafıma yönelik siyasi bir kumpas ve karalama kampanyası var. Doktorun yıpranmasını istemiyorum. Kendisi de bir şeylerden korktuğu için böyle şikayet yaptı. Arabanın yanına gittiğim doğru. Not bıraktım, camı kırdım” diye konuştu.

Editör: Ceyda Bıyıklıoğlu