Kızı koruma altına alınan esi manken Deniz Akkaya'nın ifadesine Ekol TV muhabiri Dilek Yaman Demir ulaştı. Sarıyer aile içi şiddetle mücadele şube müdürlüğü ekipleri ikilinin ifadesine başvurdu. Anne-kız ifadelerine tartışmalarını anlatarak başladı. İşte detaylar...

ANNEM KAFAMI TEKMELEDİ

Deniz Akkaya'nın kızı A.Ö ifadesinde şunları söyledi: 27 Mayıs günü okuldan erken çıktım, annem taksiyle gelmemi istedi. Üzerimde nakit para olmadığı için eve geç geldim. Deniz Akkaya (annesi) önce bana tokat attı sonra hakaret ve tehdit etti. Okul çantamdaki termosu bana fırlattı ve çenemi yaraladı. Telefonumu alarak babam ile olan yazışmalarımı gördü. Babamla tatil planımı yaptı ve daha fazla sinirlendi. A.Ö'nün iddiasına göre, Deniz Akkaya kızını önce yere yatırdı, boğazına sarıldı, ayağı ile kafasını iki üç kez tekmeledi. Annesinin elinden kurtulmak için hamle yaptığını daha sonra annesinin balkona kendini attığını söyledi.

KÖTÜ TOHUM DİYE HAKARET ETTİĞİNİ KABUL ETTİ

Deniz Akkaya benzer bir ifadeyle başladı. Termos mevzusuna kadar her şeyi kabul ederek, hakarette de bulunduğunu belirtti. Kızıyla aralarında zaman zaman tartışma olduğunu, ancak bugüne kadar kızını hiçbir zaman darbetmediğini söyledi. 27 Mayıs günü kızı okuldan erken çıkınca kızına taksiye binmesini söylediğini, kızının okuldan çıkıp servisle eve geldiğinde kızının öz bakımıyla ilgili tartışma yaşadıklarını, kızının kendisine cevap vermeyip suskun kalması üzerine okul çantasını kızına fırlattığını söyledi. Akkaya ifadesinde kızının telefonunda kendisinden habersiz yurt dışı planı yaptığını gördüğünü, bu yüzden telefonu kızına vermediğini, telefonunu geri almaya çalışan kızının önce bacağına sarıldığını ardından saldırdığını can havliyle balkona kaçtığını bunun üzerine kızından şikayetçi olduğunu açıkladı. Ünlü manken, kızına kötü tohum şeklinde hakaret ettiğini kabul ettiğini, onun haricinde bir hakarette bulunmadığını, kızını darbetmediğini, üzerine atılan suçlamayı kabul etmediğini ifade etti.

Editör: Ceyda Bıyıklıoğlu