Ekol Haber’den Dilek Yaman Demir’in haberine göre, oyuncu Ozan Güven'in eski kız arkadaşı Deniz Bulutsuz, 2020 yılı Temmuz ayında Güven'in kendisine şiddet uyguladığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Ozan Güven hakkında "Hakaret", "Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "Kasten yaralama" suçlarından 3 yıl 9 aydan 13 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Ozan Güven'in de karşı şikayet dilekçesi vermesi üzerine Deniz Bulutsuz hakkında "Basit yaralama" suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan davaya Adli Tıp Kurumu raporu eklendi.

YARALANMALAR HAFİF NİTELİKTE DEĞİL

Adli Tıp Kurumu 2. İhtisas Kurulu’nca düzenlenen raporda, Deniz Bulutsuz’un 13 Haziran 2020’de maruz kalındığı iddia edilen olayın ardından psikiyatrik bir hastalık olan ’anksiyete bozukluğu’ geliştiğinin anlaşıldığı ve yaralanmanın yaşamını tehlikeye sokan bir durum olmadığı, kişi üzerindeki etkisinin basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde hafif nitelikte olmadığı belirtildi.

BULUTSUZ’UN YÜZÜNDE SABİT İZ YOK

Deniz Bulutsuz’un vücudunda kemik kırığının olmadığı, yüzünde herhangi sabit izin olmadığı, organların birinin işlevinde zayıflaması ya da yitirilmesi niteliğinde herhangi bir anatomik eksiklik veya fonksiyonel bozukluk tarif ve tespit edilemediği ATK raporunda yer aldı.

UTANÇ DUYGUSU İLK BAŞTA ŞİKAYETÇİ OLMAYA ENGEL OLMUŞ

Deniz Bulutsuz’un ruh sağlığına ilişkin verilen raporda, 16.06.2020’de Bulutsuz’un psikiyatrik muayene ve tedavi talebiyle başvurduğu, 13.06.2020’de Ozan Güven'in alkollü bir haldeyken kıskançlık krizi geçirerek birkaç saat olduğunu tahmin ettiği uzun bir süre boyunca durup durup kendisine şiddet uyguladığını, vücudunun birçok yerinde darp izleri olduğunu belirttiği anlatıldı. Psikiyatri raporunda Bulutsuz’un başlangıçta yaşadığı utanç duygusu nedeniyle şikayette bulunmak istemediği fakat sonrasında Ozan Güven'i dava etmeye karar verdiği kaydedildi.

Editör: Ozan Barış Erim