Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) dedektifleri ve Honaz İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Denizli'nin Honaz ilçesinde bir düğünde havaya silahlarla ateş ederek genel güvenliği tehlikeye atan şüpheliler için Denizli İl Jandarma Komutanlığı’na yapılan ihbarlar üzerine harekete geçti.

Ekipler müşterek yürüttükleri 1 aylık çalışma sonucunda düğünde silahla havaya ateş eden 23 kişiyi tespit etti. 

JASAT'TAN YILDIRIM OPERASYONU

Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı 37 farklı ekipte görevli 200’den fazla jandarma personeli ve JASAT dedektiflerinin katılımıyla "Yıldırım" kod adlı operasyon düzenlendi.

ÇOK SAYIDA SİLAH VE MERMİ ELE GEÇİRİLDİ

Yapılan aramalar sonucu 12 tabanca, 5 kurusıkı tabanca, 12 av tüfeği ve bin 900 adet tabanca mermisi ele geçirildi. Yakalanan şüpheliler hakkında genel güvenliğin tehlikeye sokulması üzerine işlem yapıldı. 

DENİZLİ'DE DÜĞÜN SKANDALI! KÜÇÜK ÇOCUKLARA ALKOL İÇİRDİLER!

Ayrıca düğün sırasında 10 yaşından küçük çocuklara alkol içirdiği tespit edilen bir kişiye de yaklaşık 120 bin liralık idari yaptırım para cezası uygulandı.

JASAT dedektiflerinin tespit ettiği görüntülerde şüphelilerin düğünde havaya ateş ettiği görüldü. Ayrıca bir zanlının çocuklara alkol içirdiği anlar görüntülendi. Şüphelinin çocuklara alkol kullanmaya teşvik ettiği skandal görüntüler büyük tepkilere yol açtı.

Kaynak: İHA