Denizli'de İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca eş zamanlı olarak yapılan genel asayiş uygulamasında birçok noktada denetim yapıldı. Operasyonda çok sayıda şüpheli yakalanırken, suç unsuru teşkil eden çeşitli malzemeler ele geçirildi.

DEV OPERASYON: 791 EKİP KATILDI

Denizli Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı, genel asayiş ve kamu düzenini sağlamak amacıyla dün akşam il genelinde eş zamanlı bir uygulama gerçekleştirdi. Toplam 197 ekip ve 791 personelin katılımıyla, 22:00-00:00 saatleri arasında umuma açık yerler, eğlence mekanları, araç ve sürücüler denetlendi. Ayrıca, aranması olan şahısların yakalanmasına yönelik kimlik kontrolleri yapılarak, suçların önlenmesi ve suç eşyalarının ele geçirilmesine yönelik denetim gerçekleştirildi.

ÇOK SAYIDA SUÇ UNSURU TESPİT EDİLDİ

Operasyonda farklı suçlardan aranan 9 şüpheli yakayı ele verirken, 1 bakaya ve 5 yoklama kaçağı da yakalandı. Yapılan aramalarda ise 1 ruhsatsız tabanca, 15 fişek, 2 ruhsatsız av tüfeği, 1 şarjör, 1 kesici alet, 15 gram esrar ve 14 uyuşturucu hap ele geçirildi.

15 iş yerine mevzuata uymamaktan dolayı tutanak tutulurken, 1 iş yerinde kumar oynanmasına imkan sağlandığı belirlenerek gerekli adli işlem yapıldı. 166 araç sürücüsüne idari para cezası kesilirken, 16 araç trafikten men edildi. Ayrıca, 1 araç sürücüsü 'trafik güvenliğini tehlikeye sokmak' suçundan adli işlem gördü.