Sadece 4 yıl önce yüzlerce kişiyi dolandırıp, sırra kadem basan ‘Bitcoin Kürşat’ yeni mağdurlarla bir kez daha gündeme geldi. Bitcoin Kürşat'ın bilinen son mağduru ise Tolga İkiz oldu. 

YAZILIM İŞİYLE BAŞLADI, DOLANDIRICILIKLA BİTTİ

Ankara’da yaşayan MS hastası Tolga İkiz 3 yıl önce memleketi Mersin’de ‘Bitcoin Kürşat’ lakaplı yazılımcı Kürşat Öncül’le tanıştı. İkilinin ilk anlaşması da bir yazılım işiydi.

Ancak yazılım işiyle başlayan tanışıklık Öncül’ün, Tolga İkiz’e götürdüğü bir teklifle bambaşka bir boyuta taşındı.

"YIL BAŞI RALLİSİ VAR, BÜYÜK PARA KAZANACAĞIZ"

Öncül, İkiz’e ‘Yılbaşı rallisi var, çok büyük para kazanacağız’ diyerek ilk tuzağını kurdu. Ardından İkiz’e müşteri bulması için baskı yapan Öncül, yapacağı işler için 70 bin TL aldı.

Ancak vaadedilen işi yapmayınca İkiz durumdan şüphelendi, Öncül ise ‘Ben de engelliyim, zor durumdayım’ diyerek bir kez daha mağdur adamı ikna etti.

70 BİN TL İLE YETİNMEDİ

Üstelik tek mağdur İkiz değildi. 70 bin TL ile yetinmeyen ‘Bitcoin Kürşat’ Tolga İkiz’in hem babasının hem de sevgilisinin dolarlarına da göz dikti.

bitcoin-kursat-show-ozel

Öncül’ün kız arkadaşından 30 bin dolar, babasından da 25 bin dolar aldığını iddia eden Tolga İkiz, paraların ise gerçekte ‘Bitcoin'e yatırılmadığını ifade ederek, “Benim tespitime göre dijital hesaplara yatırılan hiçbir para yok” dedi.

ŞİKAYETÇİ OLDU

En son 2019 yılında adı yine dolandırıcılık davasıyla gündeme gelen ‘bitcoin Kürşat’ hakkında 100'den fazla mağdur suç duyurusunda bulunmuştu. İkiz de dolandırıldığını anlayınca mahkemenin yolunu tutarak Öncül'den şikayetçi oldu.