Mynet'ten Ersel Yıldırım'ın haberine göre, Dilan Polat'ın tedavisi cezaevi kadar yüksek güvenlikli olan özel bir bölümde yapılacak. Her istediği ziyaretçiyi kabul edemeyecek. Belli haklardaki kısıtlılığı da devam edecek.

TEDAVİSİ BİTİNCE CEZAEVİNE DÖNECEK

Söz konusu Adli Tıp Kurulu raporu, Polat'ın ceza veya tutukluluktan kurtulduğu anlamına gelmezken, tedavisi bitince yine cezaevine döneceği öğrenildi. Raporda bir detay dikkat çekici. Savcılığa ulaşan raporda Polat için "Suisid (intihar) riski tespit edildi" ifadesi yer alıyor.

5 KASIM'DAN BU YANA TUTUKLU

"Kara para aklama" ve "vergi kaçakçılığı" suçlamasıyla 5 Kasım'da eşi Engin Polat ile birlikte tutuklanan Dilan Polat'ın cezaevinde intihar edeceğine yönelik iddialar geçtiğimiz günlerde ortaya atılmıştı.

İNTİHAR İDDİALARI GÜNDEM OLMUŞTU

Polat'ın eşiyle yaptığı telefon görüşmesinde "İntihar edeceğim Engin" dediği ve bunun üzerine cezaevi yönetiminin önlem aldığı öne sürülmüştü. Polat çiftinin avukatı olduğunu belirten Osman Eryiğit'ten iddialara yönelik açıklama gelmişti. Eryiğit, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Polat'ın güçsüz olduğuna, intihar edeceğine dair yapılan manipülasyonlara itibar edilmemesini istemişti.

BUGÜN HAKİM KARŞISINA ÇIKTILAR

Öte yandan Çekmeköy'de oturan Dilan ve Engin Polat çifti, tutuklanmadan önce komşularıyla yaşadığı kavga ile ilgili bugün ilk kez hakim karşına çıktı. Dilan Polat, hakaret veya tehdit içerikli söz söylemediğini ve kimseye saldırmadığını ifade ederken Engin Polat ise eşini korumak amacıyla karşı tarafa saldırdığını kabul etti. Polat çifti müştekilerle uzlaştıklarını dile getirdi. Müşteki avukatları, şikayetten vazgeçtiklerini mahkemeye bildirdi.

Editör: Ceyda Bıyıklıoğlu