Geçtiğimiz sene kasım ayında tutuklanan Engin Polat, Dilan Polat ve Sezgin Polat, Banu Parlak'ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırıyı azmettirme suçundan yargılandıkları davada bugün hakim karşısına çıktı. Duruşma salonuna getirilen Dilan Polat, suçsuz olduğunu söyleyerek fenalaştı. Polat'ın baygınlık geçirmesiyle infaz koruma memurları doktor çağırdı.

DİLAN POLAT FENALAŞTI

Davayı yakından takip eden gazeteci Emrullah Erdinç, X hesabından verdiği bilgilerde mahkeme başkanının "Allah'ım hiçbir suçum yok" diye fenalaşan Dilan Polat'ın salondan çıkartılmasını istediğini ancak avukatların devreye girerek salonda durmasını istediğini belirtti. Öte yandan Engin Polat da duruşmaya gelen kızı Nilda Polat'ın doğum gününü kutladı. Dilan Polat da yaşananların ardından salondan çıkarıldı.

GÜLTEKİN ALAN SUÇU ÜSTLENDİ

Konuyla ilgili açıklama yapan Erdinç: "Mahkemeye sunulan dilekçede Gültekin Alan isimli bir kişi, "Paralar benim, o kara paraların sahibi benim. Ayhan Bora Kaplan ve Barış Boyun 15 Temmuz kahramanıdır, Banu Parlak'ın iş yerini Daltonlar çetesine ben kurşunlattım" yazmış. Dilekçe okunurken şaşkınlıklarını gizleyemeyen sanıklar bu kişiyi tanımadıklarını beyan ettiler. Gültekin Alan ismini -isim benzerliği yoksa- Özgecan Aslan'ın katili minibüs şoförü ile babasını cezaevinde öldüren kişi olarak biliyorum" dedi. 

DİLAN POLAT'A PARLAK DAVASINDAN TAHLİYE  

Sosyal medya fenomeni Banu Parlak'ın güzellik merkezinin kurşunlanmasına ilişkin, Dilan ve Engin Polat çiftinin de aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 11 sanığın yargılandığı davada Dilan ve Engin Polat  ve sezgin polat hakkında tahliye kararı verildi.
 

Editör: Ceyda Bıyıklıoğlu