Dilan Polat Engin Polat davası son gelişmeler takip ediliyor. "Dilan Polat cezaevinden çıktı mı?", "Dilan Engin Polat davası ne oldu, son durum ne?" sorularının yanıtı araştırılıyor. 2023 yılında kara para aklamaktan tutuklanan Polat çiftinin hapisten çıkıp çıkmadığı araştırılıyor. Banu Parlak'ın güzellik merkezinin kurşunlanmasına ilişkin, Dilan ve Engin Polat çiftinin de aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 11 sanığın yargılandığı davada ikinci duruşma görüldü. Mahkeme ara kararı açıklayarak Dilan Polat, Engin Polat ve Sezgin Polat ile 1 sanığın tahliyesine karar verdi. Peki Dilan Polat hapisten çıktı mı? Dilan Engin Polat serbest bırakıldı mı, cezaevinden çıktı mı? İşte detaylar..

Dilan Polat Engin Polat 27062024 Iha

DİLAN POLAT VE ENGİN POLAT HAPİSTEN ÇIKTI MI?

"Dilan Polat çıktı mı, serbest mi kaldı?" soruları, Banu Parlak davasının ardından en çok araştırılan konular arasında yerini aldı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, haklarında "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından soruşturma başlatılan Engin ve Dilan Polat çifti, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonla gözaltına alınmıştı.

Operasyon kapsamında toplam 24 şüpheli yakalanırken, 18 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlanarak Anadolu Adliyesine sevk edilmişti. Toplam 19 saat süren işlemlerin ardından 18 şüpheliden aralarında Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu, Sezgin Polat, Ahmet Gün, Can Doğu ve Can Polat'ın olduğu 12 kişi tutuklanırken 6 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Soruşturma kapsamında adliye sevk edilen 2 şüpheli daha tutuklanmıştı. Böylece soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 14 olmuş; 9 şüpheli ise, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

banu parlak gözaltı

Banu Parlak Güzellik Merkezinin kurşunlanma hadisesi son duruşmada görüşüldü. Banu Parlak'ın güzellik merkezine geçen yıl 1 Ekim’de düzenlenen silahlı saldırıyı Dilan ve Engin Polat çiftinin azmettirdiği iddiasıyla ilgili davanın son duruşmasında Dilan Polat dava başlar başlamaz yere çökerek sinir krizi geçirdi. "Allah’ım hiçbir suçum yok, Allah’ım ne olur kurtar" diye mahkemede ağlayan Dilan Polat salondan çıkarıldı. Banu Parlak'ın güzellik merkezinin kurşunlanması davasında yargılanan Dilan-Engin Polat çifti ve baba Sezgin Polat için tahliye kararı verildi.

Dilan Polat Engin Polat 25012024 1

DİLAN ENGİN POLAT SERBEST Mİ KALDI?

Engin ve Dilan Polat’ın aralarında bulunduğu, 4 suçtan yargılanan 16 şüphelinin, Anadolu 6. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından “Vergi Usul Kanunu’na muhalefet” suçundan tahliyelerine karar verildi. Sulh Ceza Hâkimliği, “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerinin aklanması” ve “yasadışı ” suçlarından ise şüphelilerin tutukluluklarının devamına karar verdi. Engin Dilan Polat çiftinin tutukluluk süreci devam ediyor.

Editör: Nurseli Fırat