Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, haklarında "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından soruşturma başlatılan Engin ve Dilan Polat çifti, polis ekiplerince gözaltna alınmıştı. Polat çifti ile beraber gözaltına alınan 24 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

dilan-polat-ve-engin-polat-gozalti-iha-4

"ÇOK SİNİRLİYİM"

Bu sabah Dilan ve Engin Polat'ın aralarında bulunduğu 24 kişi adliyeye sevk edildi. Polat çifti, Sezgin Polat, Kürşat Polat, Sıla Doğu ve Can Doğu'nun içinde bulunduğu şüpheliler adliyeye sevk edilmeden önce Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

dilan-polat-ve-engin-polat-gozalti-iha-1

Polat ailesinin yakınları hastaneye gelerek destek verirken, Engin Polat'ın annesi Şükriye Polat basın mensuplarına "Çok sinirliyim bunu söylemek istiyorum. Başka bir şey söylemek istemiyorum" dedi.

"ÇOCUKLARIMIN BAŞINDAYIM"

Polat çiftinin gözaltı sürecinde çocuklarına kimin baktığı ise merak konusuydu. Sosyal medyada birçok kullanıcı çocuklara devletin sahip çıkmasını isterken Instagram'damagazin paylşaımları yapan bir hesaba mesaj atan Şükran Polat, çocukların başında olduğunu belirtti.

dilan-polat-spot

"BEN RUH HASTASI DEĞİLİM"

Şükran Polat mesajında 'Çocuklarımın başındayım, ben ruh hastası değilim, ben içkici değilim, kişi kendinden bilir işi, bana böyle yakıştırmalar yapmasınlar, Allah çok büyüktür.' ifadelerini kullandı.

ESKİ KOMŞULARI ÇİFTİ TANIYAMADI

Öte yandan Polat çiftinin 5 yıl önce yaşadığı gecekondu mahallesindeki komşuları konuştu.

Çiftin tek katlı bir evde mütevazi bir hayat sürdüğünü söyleyene komşular taşınmalarının ardından kendilerinden haber alamadıklarını söyledi.

dilan_polat_engin_polat_2

Çiftin yeni hallerinin gösterildiği mahalle sakinleri, eski komşularını tanıyamadı.