Vergi kaçırma ve kara para aklama iddialarıyla uzun zamandır gündemde olan Dilan Polat ve Engin Polat çifti, önceki gece gerçekleştirilen bir operasyonla gözaltına alındı. Operasyonda gözaltına alınanlar arasında Sinem Sıla Doğu, Kürşat Polat, Sezgin Polat ve Ahmet Gün'ün de olduğu 17 şüpheli yer aldı. Bu isimlerden birisi de Dilan Polat'ın storylerinde sık sık yer alan yardımcısı Şule'ydi. Polat'ın yanında çalıştığı parayla kendisine lüks bir ev alan Şule'nin de kara para aklama çetesinde yer aldığı iddia edildi.

sule-polat

DİLAN POLAT ŞULE KİMDİR? 

TvGündemi'nde yer alan habere göre; Dilan Polat'ın uzun yıllar yanında çalışan ve "kara kutusu" olarak nitelendirilen Şule'nin de gözaltına alındığı iddia edildi. Polat Ailesi'nin yardımcısı Şule geçtiğimiz aylarda aniden işten ayrılmış birkaç gün sonra geri dönmüştü. 

Yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul merkezli 6 ilde yapılan eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan Polat çifti ve beraberindekiler, işlemlerinin sürdüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi’nden çıkarılarak rutin uygulama olan sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. Zanlılar saat 23.00’te gittikleri sağlık kontrolünden 23.40’ta tekrar emniyete getirildi.