Zengin sosyal medya fenomeni, güzellik merkezleri sahipleri olarak tanınan Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın “kara para aklama” suçlamalarıyla karşı karşıya kaldığı soruşturma kapsamında, milyonlarca liralık kara para trafiğini yönettikleri iddia edilmiş, Dilan Polat ve Engin Polat tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin bu durumu, MASAK kabusuyla zengin sosyal medya fenomenlerinin tüm paylaşımlarını tek tek silmeye başlamasına neden olmuştu.

Dilan Polat ve Engin Polat'ın cezaevine konulması sonrası tüm dikkatler diğer fenomenlere yöneldi. Tıpkı Dilan Polat ve Engin Polat çifti gibi çok kısa bir zamanda inanılmaz bir ihtişamlı hayata yükselen çok sayıda fenomen mercek altına alındı. MASAK kabusu sebebiyle ani zenginleşen fenomenler sosyal medyadaki paylaşımlarını bir bir silmeye başladı. Şaşırtıcı biçimde ani yükselen fenomenlerden biri de Rabia Toprak.

Rabia Toprak’ın kısa süre içinde hem maddi varlık noktasında hem de fiziki görünüşü yönüyle inanılmaz değişime uğrayarak tüm dikkatleri üzerine çekti.

Dilan Polat ve Engin Polat fenomen çiftinin tutuklanarak cezaevine konulması, haklarında ağır iddialar bulunması ve tüm mal varlıklarına el konulması sadece Polat ailesini değil, Polatlar gibi kısa sürede zenginleşip yıldızı parlayan çok sayıda fenomeni etkiledi. İnsanlar “Nasıl oldu da bu kadar kısa sürede bu kadar zengin oldular?” sorusunu sormaya başladı. Çünkü sadece sosyal medyadan elde edilecek kazançla bu mümkün değildi.

Özlem Öz-Tayyar Öz ile Şule Türk-Yasin Türk gibi çiftler de tıpkı Dilan Polat ve Engin Polat çifti gibi Avukat Feyza Altun'un radarında beliriverdi. Çok kısa zamanda erişilmiş ihtişamlı hayatlar sorgulandı ve bu ailelerle ilgili inanılmaz iddialar ortaya atıldı.

Fenomenler arasında en çok gündemde olan isim hiç şüphesiz Rabia Toprak. Daha geçtiğimiz sene şalvarını çekip bahçede kiraz toplayan, mütevazı mutfağında börekler yapan Rabia Toprak, bir anda karşımıza holding patronu görünümüyle çıktı.

Tekstil sektörüne giren, lüks iş yeri ve araçlara sahip olan, dünyanın en zengin kentlerinde pozlar veren, Instagram’daki 800.000 takipçisi bulunan Rabia Toprak, gündemin en üst sırasına çıkınca sessizliğini bozdu ve açıklama yaptı.

Dilan Polat - Engin Polat operasyonu sonrası kendisiyle ilgili tehdit ve hakaret içerikli tüm yorumlara dava açacağını belirten Rabia Toprak, Umre'ye gittiği ve estetik yaptırdığı iddiası için de “Umre'ye gitmedim. Tüp mide operasyonu dışında da bir işlem yaptırmadım.” dedi.

Kamuoyunun zengin ve lüks içinde yaşamlarıyla dikkat çeken sosyal medya fenomenlerine odaklanması üzerine bir başka sosyal medya fenomeni olan Alp Kılınç, “sosyal medya fenomenlerinin ihtişamlı yaşamlarının” yoğun takip edilmesi nedeniyle kendisine konu olarak “lüks yaşantıya sahip sosyal medya fenomenlerinin ifşa edilmesini” seçmişti.

Ani zengin fenomen Rabia Toprak'ın yaşadığı değişimden bahseden “fenomen avcısı” fenomen Alp Kılınç, şu iddialarda bulundu:

Fenomen avcısı Alp Kılınç, fenomen Rabia Toprak'ın 2021’de Dubai’ye gidip geldikten hemen sonra büyük bir tekstil fabrikası ve hesaplanamayacak büyüklükte mal varlığı sahibi olduğunu ileri sürdü.

Fenomen Rabia Toprak'ın "Gösterişli bir yaşamı, çok pahalı lüks otomobilleri, çok sayıda dükkanı, evleri ve ofislerinin olduğunu anlatan Alp Kılınç, Rabia Toprak’ın Dilan Polat olayı sonrası Instagram'daki hikaye ve gönderilerini silmeye başladığını belirtti.

Alp Kılınç, iddialarını, Rabia Toprak'ın değişimini gösteren Instagram paylaşımlarıyla destekledi.

Alp Kılınç, "Bu insanların hepsi birbirinin kopyası ve zengin oldukları tarih aralıkları da hepsinin birbiriyle bağlantılıdır. 2020/2023 arası ülkeye ne oluyorsa hepsi bir anda zengin olmuştur." ifadeleri hayli dikkat çekiciydi.

Alp Kılınç kimdir? Alp Kılınç ölüm tehdidi mi alıyor? >>>