Adapazarı’ndan İstanbul’a dönen aile araçlarının Kuzey Marmara tünelinde arızalanması ile kabusu yaşadı. Direksiyon başında uyuyan tır şoförü, sağ şeritte araçtaki arızaya müdahale eden 3 çobuk babası adamı ezip geçti. Feci kazada ortalık savaş alanına dönerken, uyuduğu iddia edilen tır şoförü ise serbest kaldı.

ARIZALANAN ARACI SAĞ ŞERİDE ÇEKTİ

Show Haber muhabiri Uğur Alaattinoğlu’nun haberine göre Adapazarı’nda tatil yapan Serin ailesi, İstanbul’daki evlerine doğru yola çıktı. Kuzey Marmara Tüneli’nin çıkışına gelmek üzereyken Serin ailesinin aracı arızalandı. Aracı sağ şeride çeken Benhur Serin ve eşi, otomobilden çıkıp arızaya müdahale etmeye çalıştı. Araçta ise çocukları ve baldızı bulunuyordu.

showozel-kaza-uyuyantir-soforu4

TIR ŞOFÖRÜ SERİN AİLESİNİN ARACINI BİÇTİ GEÇTİ

Tam o sırada direksiyon başında uyuduğu iddia edilen prefabrik ev yüklü devasa tırın şoförü, yolun sağındaki arızalı araca çarptı. Savaş alanına dönen kaza yerinde Benhur serin ve çocukları ağır yaralandı. Tır şoförü ise öyle derin bir uykudaydı ki kaza sonrası bile kabinde uyumaya devam etti. 

shoozel6

UYUYAN ŞOFÖR CEZA ALMADI

Acılı eş, kazayı, ‘Bence cinayet, göz göre göre geldi’ diyerek anlatırken, tır şoförünün ceza almadan serbest kalmasına isyan etti.

Tünelde emniyet şeridinin olmadığını belirten acılı eşi, tır sürücüsünün durmak için hiçbir çaba sarf etmediğini çünkü uyuduğunu söyledi.

showozel-kaza-uyuyantir-soforu2

‘Dümdüz geliyor, ne yavaşlaması var ne lastik izi’ diyen Benhur Serin’in eşi, kaza görüntülerinde de tır şoförünün boş olan sol şeride kaçabileceğini ama uyuduğu için yapmadığını söyledi.

3 ÇOCUK BABASI ADAM HAYATINI KAYBETTİ

Öte yandan 33 yaşında ki Benhur Serin, yoğun bakımdaki 8 günlük yaşam mücadelesini kaybederek hayata veda etti.  O tır şoförü ise aynı gün jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı, ancak mahkemeye bile çıkmadan serbest kaldı.

showozel-kaza-uyuyantir-soforu3

TIR ŞOFÖRÜ KAZA SONRASI BİLE UYANMADI

Kaza sonrası bile tır şoförünü direksiyon başında uyur halde gördüğünü söyleyen gözüyaşlı anne, “Adaletin yerini bulacağına inanıyorum, adaletin yerini bulmasını istiyorum” 

Tır şoförünün ifadesinde ise kazayı ‘güneşin gözünü’ alması nedeniyle yaptığını söylediği ortaya çıktı.

dvsvs

Emniyet şeridi olmayan tünelde ise önlem, ölümden sonra geldi.
Dubalarla kapatılan sağ şerit aylarca kullanılmadı.